A Noé Partium Egyesület 2015-ben jött létre magánszemélyek, illetve egy baráti társaság kezdeményezéséből, azzal a céllal, hogy fogyatékkal élő emberek életkörülményeit javítsa. A mosolyházbeli tevékenységek már hároméves múltra tekintenek vissza. A nappali foglalkoztató 10–12 fiatalnak biztosít napi tevékenységeket, mindenkinek a képességének és életkorának megfelelően.
A napi tevékenységek igencsak sokszínűek. A fiatalok felesleges papírból készítenek papírtéglát, és emellett elsajátítják a varrás különböző technikáit is. Az igényes és pontos munkának köszönhetően az egyesület megkapta a Szatmári Termék védjegyet, amely egy hatalmas elismerés és lehetőség a fiataloknak. Szebbnél szebb munkák készülnek itt, emellett gyertyát öntenek, és szalvétatechnikákkal is dolgoznak. Az egyesület nagy hangsúlyt fektet az újrahasznosításra, a fejlesztők igyekeznek a fiatalokat is tudásuk és tehetségük szerint ebben a mentalitásban tanítani.
Hogyan segíthetünk?
Az egyesület Mosolyházának programjait, illetve tevékenységeit elsősorban a jövedelemadónk 3,5 százalékának felajánlásával támogathatjuk. Fontos tudni, hogy ezt az összeget a fiatalok fejlődését szolgáló programokra és tevékenységre fordítják. Emellett bármilyen más adománnyal is segíthetünk, legyen szó bármilyen összegről. Az adományokat a szervezet bankszámlájára lehet utalni. A szervezet adatai: név: Asociaţia Noe Partium, bank: OTP, IBAN: RO19OTPV280001027398RO01, adószám: 35002446. Az érdeklődők bátran megkereshetik a szervezetet e-mailben a [email protected] címen, vagy a Facebookon is Noe Partium név alatt.
Az ilyen jellegű kezdeményezések elengedhetetlenek, hiszen a fogyatékkal élő emberek is ugyanúgy megérdemlik, hogy hangsúlyt fektessenek a fejlődésükre, mint mindenki más. A Mosolyházban valóságos családi hangulat uralkodik, a foglalkozások ideje alatt a résztvevők munkájuk által kifejezhetik önmagukat és fejleszthetik szépérzéküket. Amennyiben tehetik, támogassák a Mosolyház munkásságát, hogy a továbbiakban is folytatni tudják itt az oktató jellegű foglalkozásokat.
Kallós András