Talán világrekordot állított fel a VSK a 33:0-s negyeddel

2021.03.14 - 16:31

A konstancaiak elleni mérkőzésen a VSK jól kezdett, és Patricia Bright pontjaival az első perc végén 0–4-re vezettek a szatmáriak. Azonban szükség volt arra, hogy Anna Kelly fél perc alatt fordítson (5–4), mivel utána magához tért a piros-fehér alakulat, és 0–12-es, két és fél perces sorozattal tizenegy pont volt a két csapat között (5–16). Ez megnyugtatta a szatmári lányokat, hiszen innen már tisztes távolságban tudták tartani az ellenfelet. Hat pont volt a Konstanca hátránya a jó iramú első negyed végén (20–26), amiből még faragott kettőt Shereen Sutherland (22–26), de ennél jobban már nem sikerült megközelíteni a VSK-t. Becsúsztak ugyan hibák a szatmári gépezetbe, viszont Miguel Lopez edző tanítványai végig azt az érzést kelltették, hogy kezükben tartják a meccset. A 15. perc derekán, amikor ismét öt pont volt közte (32–37), időt kért a VSK spanyol szakvezetője, hogy rendezhesse a sorokat. 2–11-es sorozatot eredményezett a rövid taktikai megbeszélés, így a szünet előtt fél perccel 34–48-as állást mutatott az eredményjelző. A negyed végéig Tia Wooten faragott kettőt a csapata hátrányából, azonban a második félidőt Alina Podar két triplája indította (36–54), amiután vélhetően a konstancaiak csak „kapkodták a levegőt”. A 24. percben Claudia Cuic közeli találata állították be a húsz pontos szatmári fórt (38–58), majd Bright újabb találatai után, huszonhárom pontos hátránynál (40–63) érezte úgy Popov, hogy „összedől a kártyavár”, és időt kell kérnie. A szerb szakvezetőnek nem sikerül felráznia a tanítványait, így Bria Goss a 29. percben beállította a két csapat közötti legnagyobb különbséget (40–67).
Az utolsó negyed a tengerparti együttesé volt: 7–0-s sorozattal indítottak, és a húsz pontos hátrányt sikerült tartani a 35. percig. Ekkor a VSK csak öt pontig jutott az utolsó negyedben (52–72), viszont másfél perc alatt tudtak javítani a statisztikán, és ismét huszonhétig növelni a fórt (52–79). A hátrányából négy pontot még faragott a végéig Popov csapata, így 59–83-as állásnál szólat meg a mérkőzést végét jelző dudaszó.

Goss tripla-duplája
Vasárnap semmit sem változtatott a felálláson Lopez, és csapata parádézott a CSM Alexandria elleni találkozón. Az első negyedben jegyzett 33:0-s sorozat vélhetően világrekorddal is felér. Rákerestünk, hogy volt-e olyan női meccs valamely nemzeti bajnokságban, ahol nagyobb különbségű nullás negyedet jegyzetek, de nem találtunk erre vonatkozó információt. Az ellenfél a második negyedben, 11 perc 16 másodperc játékidő után talált be először és a meccs végéig összesen 30 pontot szerzett, míg a VSK 101 pontnál állt le. Bria Goss pedig egy tripla-dupla teljesítménnyel zárt: 19 pont, 12 lepattanó és 13 gólpassz!

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 17. FORDULÓ

Phoenix Simona Halep Konstanca – Szatmárnémeti VSK 59–83 (20:26, 16:22, 6:19, 17:16)

Phoenix (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Shereen Sutherland (6/7/0), Anna Kelly (12/4/4), Bianca Voica-Nagy (2/1/2), Nicoleta Mititelu (2/4/0), Tierra Henderson (14/9/2) – Andreea Beldian (3/1/1), Bianca Fota (10/1/0), Alexandra Auier (0/1/0), Tia Inez Wooten (8/6/0). Vezetőedző: Miroslav Popov.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (24/13/6), Patricia Bright (24/12/0), Kilin Tünde (3/2/8), Alina Podar (8/3/1), Bria Goss (16/8/5) – Carla Popescu (5/3/1), Teodora Neagu (2/0/1), Andreea Huțanu (1/1/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 18. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – CSM Alexandria 101–30 (33:0, 22:10. 18:12, 28:8)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (22/9/2), Patricia Bright (17/8/2), Kilin Tünde (5/2/3), Alina Podar (10/6/5), Bria Goss (19/12/13) – Carla Popescu (2/1/2), Szmutku Renáta (5/1/2) Teodora Neagu (17/9/0), Andreea Huțanu (4/1/4). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Alexandria (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Andreea Mazilu (6/3/4), Mihaela Burcică (11/5/2), Ioana Bota (0/5/1), Andreea Horlea (4/4/0), Paloma Cucu (5/3/1) – Raluca Lungu, Cătălina Crăciunescu (2/3/1), Sorina Oinaru (2/2/0). Vezetőedző: Mădălin Piperea.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.