Takaréklángon Brassó ellen

2012.10.17 - 18:25

Tíz ponttal verte a Brassói Olimpia együttest a VSK kosárlabdacsapata, csütörtök délután pedig a fővárosban, a Bukaresti Olimpia ellen fognak játszani Fleşeriu tanítványai.

Beosztotta erejét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Brassói Olimpia elleni bajnokin, így maradt még „szusz” a lányokba a csütörtöki, Bukaresti Olimpia elleni találkozóra is, illetve, vélhetően a szombati, CSM Târgovişte elleni rangadón sem egy kimerült csapatot láthatnak majd a szurkolók.

A találkozó a papírformának megfelelően kezdődött, és a 4. percben már 2–10-et mutatott az eredményjelző. De a hazaiak felzárkóztak (7–10, 7. perc), és négyet hagytak a második negyedre (11–15), amit ledolgoztak a 12. percig (16–15). Italee Lucas triplái tartották életben a VSK-t, aki néhány perc alatt sorozatban hármat „tüzelt” távolról (16–18, 20–21, 23–24), majd KD Whittington, Nip Freeman, és Ane Părău is csatlakozott a pontdobókhoz, így ötös előnnyel mehetett a szünetre a VSK (27–32).

A második félidőben határozottabban játszottak Dan Fleşeriu edző tanítványai, azonban a brassóiak „vérszemet” kaptak, és csak nehezen adták magukat. Tizenhárom pont előnye volt a VSK–nak az utolsó tíz perc előtt (39–52), a végére pedig már csak tíz maradt (63–73), de a lényeg, hogy a szatmáriak behúzták a hatodik bajnoki sikerüket is.

„Gyengén játszottunk, de a lényeg a győzelem. A csapat fele meg van fázva, ráadásul spórolni kell az erővel a szombati meccsre. Ez amolyan, »muszájmeccs« volt, és mi teljesítettük a kötelezőt” – értékelt Fleşeriu.

Mint arról beszámoltunk, csütörtökön 17 órától a Bukaresti Olimpia látja vendégül a szatmári együttest egy előrehozott bajnokin, szombaton pedig a CSM Târgovişte otthonában játssza a 6. forduló rangadóját.

Női kosárlabda: Nemzeti Liga, 9. forduló (előrehozott mérkőzés)

Brassói Olimpia – Szatmárnémeti VSK 63–73 (11:15, 16:17, 12:20, 24:21)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (12, 6, 3), Orosz (4, 2, 0), Szlimák, Ivan (8, 2, 1), Kovacsevics (5, 3, 0), Giurgiu, Whittington (12, 6, 2), Părău (8, 6, 5), Freeman (6, 7, 0), Lucas (18, 1, 1).