Szükséges pontok idegenből

2017.03.10 - 12:32

Szombaton 11 órától Váradszentmártonon fogadja a Nagyváradi Luceafărul labdarúgócsapata a Szatmárnémeti FC Olimpia együttest. A szatmári odavágón emlékezetes mérkőzésen nyert az Olimpia.

Egy győzelemmel tudja tartani a lépést az élmezőnnyel a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, a pontokat pedig idegenből, a Nagyváradi Luceafărul otthonából kell elhozza Bogdan Andone edző legénysége.

A táblázatban elfoglalt pozíció szerint akár borítékolni is lehetne a szatmári győzelmet azok után, hogy az Olimpia legutóbbi bajnokiján a sokkal erősebbnek számító Brassói FC otthonában nyert. Viszont nem szabad mellőzni azt a tényt, hogy Erik Lincar legényei nem adják könnyen magukat. Ezt saját bőrén is tapasztalhatta az Olimpia, ugyanis az itteni meccsen az utolsó pillanatban szerzett szépségdíjas, félpályás Onicaș-góllal nyertek a szatmáriak. Igaz, azon a találkozón majdnem egy teljes félidőt tíz emberrel játszott az Olimpia. Azóta sem gyengült a Luceafărul, múlt héten az éllovas Bukaresti Juventus szenvedett odahaza, hogy megőrizze a három pontot a bihariak elleni bajnokin (2–1). Az első tavaszi fordulóban pedig a jelenlegi harmadik Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK csak a hajrában tudott nyerni Váradszentmártonon (1–2). A szatmáriak is meg lennének elégedve egy 2–1-es győzelemmel, hiszen most a pontok száma a legfontosabb tényező, azokkal ugyanis dobogó közelben marad az Olimpia.