Szerdán is zárva maradt a Eiffel-torony, miután a dolgozók folytatták előző nap megkezdett sztrájkjukat. A világ egyik leglátogatottabb nevezetessége napi átlagban 25-30 ezer látogatót fogad.
A munkabeszüntetést kedden reggel hirdette meg a torony háromszáz dolgozója az őket képviselő CGT szakszervezet felhívására, az építmény végül egész nap zárva maradt.
Az Eiffel-tornyot üzemeltető vállalat, a SETE azt közölte, hogy kedden megkezdték a tárgyalásokat szakszervezettel, de még néhány "speciális kiegészítő pontot" tisztázása tegnapra maradt .
A dolgozók tiltakoznak a romló munkakörülmények, a fizetések, de mindenekelőtt az elhúzódó felújítási munkálatok miatt. A Le Figaro című napilapnak a CGT képviselői elmondták, hogy 2008-ban született döntés a nyugati pillérben található lift modernizálásáról. A munkálatok elvileg 2 évig tartottak volna és 18 millió euróba kerültek volna, de 5 évvel később a lift még mindig nem működik, s a számla már 40 millió euróra rúg.
A szakszervezet szerint az Eiffel-torony látogatottsága azon múlik, hogyan lehet a tetejére feljutni. Márpedig a meglévő lifteket is rendszeresen le kell állítani karbantartási munkálatok miatt. Az ilyen problémák miatt a CGT szerint csökkent a látványosság látogatottsága, egyre hosszabb sorban várakoznak az egyre türelmetlenebb turisták.
A párizsi turisztikai hivatal hétfőn tette közzé a turistalátványosságok látogatottsági adatait. Eszerint míg 2011-ben 7,1 millióan jártak az Eiffel-toronyban, addig tavaly csak 6,3 millióan. Ez 11,5 százalékos csökkenést jelent, miközben minden más nagy párizsi látványosság látogatottsága nőtt. A Louvre múzeumát például 9,7 millióan keresték fel, s az előző évhez képest 9,3 százalékos emelkedéssel 2012-ben a múzeum látogatottsági rekordot döntött.
A 124 éves Eiffel-torony az év minden napján nyitva van, alkalmanként mégis bezár öngyilkossági kísérletek, bombariadó miatt. Sztrájk utoljára 2010 decemberében volt ott.