Szorossá vált az élmezőny

2015.11.02 - 07:14

Az éllovas pusztadaróci alakulat kiütéses vereséget szenvedett Újvárosban, az óváriak pedig megnyerték a Decebal elleni derbit. A negyedik helyen álló Talna négy pontra jött fel a Reki mögé.

Összerázódott a mezőny a labdarúgó Liga 4 Elite élén, miután az elmúlt hétvégi forduló mindkét rangadóján győzött a házigazda alakulat. Azonban az avasújvárosi győzelem igazán „nagyot szólt”, hiszen a Talna kiütötte az éllovas Pusztadaróci Recoltát. Az addig veretlen és tíz mérkőzés alatt csak 9 gólt bekapó Rekit térdre kényszerítette vasárnap az avasújvárosi csapat, hiszen hatszor is betaláltak a daróci kapuba. Pedig az első félidő után senki sem gondolhatta, hogy ez lesz a folytatás. A kiegyenlített első 45 perc alatt csak Ghiriti volt egyszer eredményes (1–0), de a fordulás után kezdődött a „show”: Ghiriti rögtön a szünet utáni percekben növelte kettőre az előnyt (2–0), majd Goja duplájával a 66. percben már 4–0-ra vezetett a Talna. Hat perccel később Merce szépített, de a 79. percben és a 88. percben Boje is rúgott két gólt, így Kovács Szabolcs 6–1-es végeredménynél fújta le a mérkőzést.

A másik rangadón, Decebalon vendégként fogadta az otthon játszó Luceafărul csapatát az Óvári Someşul. Az óváriak „otthonaként” szolgáló szatmárnémeti Someşul Stadiont más esemény rendezésére foglalták le az elmúlt hétvégén, ezért volt kénytelen idegenben játszani a csapat szombaton. Mindez nem volt akadály, hogy házigazda módjára mezőnyfölényben játsszanak a Luceafărul elleni mérkőzésen. Viszont gól csak a második félidőben született: 18 méterrel a kapu előtt Istrate taposta meg hátulról Kirnert, a megítélt szabadrúgást pedig Godje csavarta Ardelean kapujába (1–0).

Ez a két eredmény felhozta a táblázatba az óváriakat a daróciak mögé, és a Reki csak a jobb gólarányának köszönheti, hogy még vezeti az elitligát. Az egymás elleni mérkőzésen ugyanis 1–1-es döntetlen született a Someşul pályán. Ha így haladnak továbbra is, fej-fej mellett a csapatok, akkor a 15. fordulóban, Pusztadarócon dőlhet el a bajnoki cím sorsa, amikor is a Reki fogadja majd a Someşult.

Természetesen nem hanyagolható a decebali és az avasújvárosi csapat sem, hiszen a hátrányuk minimális az elmúlt hétvégi mérkőzések után.