Szombatra maradt a döntés

2013.04.10 - 20:24

Kikapott Alexandrián a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, így a szerdai vendéglátó kiegyenlítette a negyeddöntős párharc állását. Szombaton Szatmárnémetiben dől el a továbbjutás.

Szombaton, Szatmárnémetiben fog eldőlni a Szatmárnémeti VSK – BCT Alexandria negyeddöntős párharc a női kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásában. Dan Fleşeriu edző tanítványai ezúttal is borzalmas teljesítményt nyújtottak – akárcsak a párharc első meccsén, az elmúlt szombaton –, és a teleormani vendégélátok szerdán hosszabbításban verték a VSK–t.

Az Orosz, Szlimák, Kovacsevics, Părău, Freeman felállásban kezdő szatmári együttes már az első negyedben is sokat „vacakolt”, de végül sikerült egy pont előnyt átvinni a következő tíz percre (16–17). Ez kevés volt, ugyanis a folytatásban a BCT akarata érvényesült a pályán, míg a VSK játékosai megengedhetetlenül sokat hibáztak. Arnold, Arlen, Şipoş és Bucică közben „elsütött” egy–egy triplát, így a szünetig hétre növelte előnyét a hazai együttes (34–27). A negyedórás pihenő sem segített semmit a szatmáriaknak, bár a 27. percben, Freeman hármasa után csak három pont maradt a BCT előnyéből (42–39). Még váratott magára a „nagy feltámadás”, ugyanis az utolsó tíz percre még megtartott magának egy ötös fórt Mădălin Piperea edző együttese (48–43). A negyedik negyedben viszont úgy tűnt, egyik csapat sem akar győzni. Talán az iskola udvarán, az elemista gyerekek is izgalmasabbat játszanak, mint amit a két együttes mutatott a pályán. A 36. percben a VSK felzárkózott (49–49), majd a BCT ismét meglépett négyre, Părău triplája után pedig Szlimák kettőből csak egy szabaddobást értékesített. Egyenlő maradt az állás a negyven perc után (53–53), így jöhetett az ötperces hosszabbítás. Semmit sem változott a játék, a szatmáriak közül pedig csak Freeman volt eredményes. Ez nem jelentett semmit Şipoş és Arlen hárompontosaihoz viszonyítva, így a BCT az öt perc ráadás után lezárta a meccset (65–57) és jön szombaton Szatmárnémetibe, hogy eldőljön, a két csapat közül ki jut a legjobb négy közé.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés

BCT Alexandria – Szatmárnémeti VSK 65–57 (16:17, 18:10, 14:16, 5:10, 12:4).

A párharc állása: 1–1.

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu, Orosz (7 – 1x3 pontos; 3, 2), Szlimák (8 – 1x3; 5, 1), Ivan (0, 1, 0), Kovacsevics (2, 4, 1), Giurgiu, Whittington (10, 13, 4), Părău (5 – 1x3; 5, 5), Freeman (25 – 1x3; 8, 0).

Szombaton, Szatmárnémetiben rendezik a mindent eldöntő 3. mérkőzést.