Szombaton célba ér a Dakar mezőnye, Mani is köztük van

2015.01.16 - 18:39

Tovább növelte előnyét a maraton kategóriában a szatmárnémeti Gyenes Mani, pénteken két és fél perccel volt gyorsabb mint svéd riválisa. Már csak 174 kilométer választja el a győzelemtől.

Szombaton, romániai idő szerint késő délután várják a célba a szervezők a 26. Dakar–rali mezőnyét, és remélhetően köztük lesz a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel is. A Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team 30 éves motorosa eddig magabiztosan versenyzett, csupán a múlt hét elején akadtak kisebb problémái egy olajszivárgás miatt. Akkor sokat veszített, de a folytatásban javítani tudott az időeredményén és ezzel együtt az összetett táblázatban is feljebb kapaszkodott. Így a január 5-i 51. hely után január 15-én már a 21. pozíciót foglalta el, sőt a maraton kategória táblázatában is majd’ tíz perces előnnyel vezetett a svéd Thomas Berglund előtt.

A csütörtöki maraton szakasz Cachi és Termas de Rio Hondo között zajlott 357 kilométeren. Az ezt megelőző este nem a kényelemről szólt, ugyanis a versenyzők földön, egy cachi sportteremben aludtak, ráadásul – a szabályok értelmében – a műszaki stáb ezen a napon nem tartózkodhatott a „géppark” helyszínén, a pilótáknak maguk kellett felkészítsék a versenygépeket a másnapi etapra. A 11. versenynap gyors szakaszokat is tartalmazott, egy kanyonon is áthajtottak durva, kavicsos talajon. Ez feküdt Maninak, hiszen a 16. idővel mérték a nap végén.

„Szerencsénk volt, hogy nem volt sok víz a pályán a szerda esti felhőszakadás után. Gyors és technikás szakaszok váltották egymást. Ahol lehetett, gyorsítottam, ugyanis láttam, hogy Thomas Berglund előttem van és növelni akartam az előnyömet vele szemben az összetett táblázatban” – mondta Románia legjobb motoros versenyzője.

Pénteken 1042 kilométert kellett teljesíteni Rosario településig, ebből 298 km volt a mért szakasz. Mani ezúttal is jó tempóban motorozott és a 21. idővel mérték a speciális célpontjában. Berglunddal szemben további két és fél perccel növelte előnyét a kategória táblázatába, míg összetettben a 22. helyen áll (ezeket az eredményeket romániai idő szerint hajnalban véglegesítik).

A mezőny már csak 251 kilométerre van Buenos Airestől. Mielőtt az argentin fővárosba érnek, a motorosok 174 kilométeres mért szakaszon versenyeznek az idei kiírás utolsó etapján.

Fotó: Dakar Press Team