Sziporkázás, összeomlás, drámai végjáték, győzelem

2016.12.03 - 21:13

Drámai végjátékban, hosszabbítás után nyert idehaza a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Brassói Olimpia elleni bajnoki visszavágón.

Oláh Andreea és Khadijah Whittington a lehető legjobbkor tértek magukhoz, hiszen az elmúlt meccseken képességüket alulmúlva teljesítettek, de szombaton mindketten sziporkáztak. Velük – mondhatni – teljes volt a szatmári csapat, hiszen az ő remek játékuk nélkül nehezen elképzelhető, hogy nyerni tudott volna a VSK. Pedig az első tíz perc káprázatos volt.

A nehézkes kezdés után a 7. percben 11–2-re vezetett a szatmári alakulat, az első pihenő előtt pedig már 20–9-es állást mutatott az eredményjelző. A 2 perces szünet viszont elvágta a lendületet és felhozta az ellenfelet, amely két potnra zárkózott fel az első félidő végére (28–26). Fordulás után Webb egyenlített, de a 23. percben Batey duplája ismét hét pontot tett a két csapat közé (35–28).

Viszont a negyed végére elfogyott a szatmári csapat, Crăciun szabaddobásaival pedig először vette át a vezetést az Olimpia (40–42), majd Houser triplája után mínusz hatról várta az utolsó tíz percet a VSK (42–48). A 32. percben hét pont volt a két csapat között (46–53), amikor a brassóiak kiütötték Tavicsot. A vendégek büntetlenül megúszták a szabálytalankodást, a bosnyák játékost viszont súlyos orrsérüléssel a szatmári sürgősségire vitték a meccs után, mivel nem állt el az vérzés.

A VSK játékosaiban viszont volt tartás, és lassan visszahozták a csapatot a játékba. A 39. percben nem remegett a keze Whittingtonnak a két szabaddobásnál (61–61), majd Webb duplájára Batey válaszolt 24 másodperccel a vége előtt (63–63). Az Olimpia edzője, Dan Calancea időt kért és a vesztes utasítást adta a tanítványainak: a brassóiak az utolsó másodpercig tartották a labdát, de a dobásuk pontatlan volt, így következhetett a ráadás öt perc. Szoros maradt az állás és ismét az utolsó másodpercek döntöttek: a túltaktikázott Calancea-féle támadás után Oláh Andi 2 másodperccel a vége előtt betalált (73–71), az Olimpia játékosai pedig eszeveszett kapkodás közepette nem tudtak kosárra dobni, így maradt a jól megérdemelt VSK-győzelem.

December 10-én Iaşiban újabb nehéz meccs vár Jose Araujo edző tanítványaira, de ha sikerül ott is nyerni, akkor az lehet sorozatban a harmadik győztes meccse a VSK-nak, amellyel talán a táblázatban is feljebb zárkózik. A mostani két ponttal a 6. helyre állt a VSK.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 10. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói Olimpia 73–71 (20:9, 8:17, 14:22, 21:15, 10:8).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Batey (14/7/7), Laza (0/1/2), Oláh (20/3/5), Reed (12/12/3), Tavic (7/4/4), Ferenczi (0/0/1), Pop (4/2/0), Szmutku, Whittington (16/13/4). Vezetőedző: Jose Araujo.

Olimpia (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Crăciun (6/3/2), Higgins (6/14/2), Houser (21/8/7), Pesovic (17/4/3), Webb (21/2/2), Ardelean (0/0/1), Ghizilă, Haas. Vezetőedző: Dan Calancea.