Bréda Bernadette és Coşarcă Adrian-George, nyerték meg a hétvégén Nagykárolyban rendezett Maturus vetélkedő Nagydíjait.
Szombaton immár 16. alkalommal rendezte meg a Say-Yes Alapítvány Nagykárolyban a Maturus elnevezést viselő vetélkedőt, amely a végzős diákok iskolán kívüli kulturális és sporttevékenységeit hivatott díjazni. A versenyre összesen 11 diák nevezett, közülük hatan magyar, öten pedig román tagozatosak.
Az utóbbi évekhez hasonlóan idén is rendkívül sokszínű és egyben színvonalas produkciókat láthatott a vetélkedő zsűrije, amelyekből az irodalom, a zene és a tánc mellett a sport sem hiányzott. A versenybizottság tagjai a számos modern és néptánc, klasszikus, könnyû- és népzenei produkció mellett szemtanúi lehettek egy világbajnok karatéka bemutatójának is. Érdekességként ebben az évben egy szimpatikus ikertestvérpár is indult a versenyen, akik természetesen nem egymás ellen versenyeztek.
A vetélkedőt a zsűri döntése alapján végül a magyar tagozatosok közül Bréda Bernadette, a Kalazanci Szent József Római Katolikus Iskolaközpont volt diákja nyerte meg, aki egyházi és szociális tevékenységei mellett a tánc és a könnyűzene terén is meggyőző teljesítményt nyújtott. A román tagozatosok közül Coşarcă Adrian-George produkciója nyűgözte le legjobban a versenybizottságot. Az Elméleti Líceum volt diákjának a filmművészet, az informatika, az újságírás és az angol nyelv tartozott a tevékenységei közé. A győztesek fejenként 1000-1000 lejt vihettek haza, míg a többi versenyző értékes könyvutalványokat kapott.
Az alapítvány természetesen folytatja a 16 éve megkezdett hagyományt, így a 2013-as díjat az újév első hónapjaiban készül meghirdetni.
Maturus 2012, a versenyzők
Magyar tagozatosok: Bréda Bernadette, Bujdosó Anita és Kitty, Horn Karen, Baumli Annamária, Gnandt Kitty.
Román tagozatosok: Coşarcă Adrian-George, Bilaţiu Raluca, Naghi Bernard, Ţenter Oana, Vida Robert-Francisc.
A zsűri: András Imre, a Közösségért Alapítvány ügyvezetője (Kolozsvár), Chico Vlad, az Északi Színház román tagozatának színésze (Szatmárnémeti), Dorothea Fleiss képzőművész, a D. Fleiss East-West Artists Alapítvány alapítója, egyben elnöke (Stuttgart), Dr. Elena Şorban muzikológus, műfordító, a Gheorghe Dima Zeneakadémia előadótanára (Kolozsvár), valamint Léb Erzsébet bölcsész, műfordító (Budapest).