Nagyszabású gálaműsor zajlott vasárnap délután a Nagykárolyi Városi Színházban, ahol a Rekettye Kulturális Egyesület növendékei mutatták be, mit is tanultak az elmúlt egy esztendőben.
Többéves hagyományra tekint vissza az a nagyszabású gálaműsor, mely során a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület növendékei bemutatják családtagjaiknak, hozzátartozóiknak, hogy mit is tanultak az utóbbi hónapok foglalkozásai alatt.
Rendre nagy várakozás előzi meg ezeket a gálaműsorokat, s nem volt ez másként az elmúlt hétvégén a Nagykárolyi Városi Színházban megtartott Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozón sem. A rekettyés foglalkozásokra járó fiatalok minden generációja színpadra lépett, s nagy számuk — több mint száz fiatal — bizonyította, hogy az egyesület munkája hiánypótló és rendkívül népszerű is.
„Kialakult egy rekettyés közösség, melyhez nemcsak a kisebbek tartoznak, hanem a gyermekek szülei is, akik rendszeresen meghallják hívásunkat, figyelnek arra, ha segítségre, támogatásra van szükségünk, s ez minden alkalommal megmutatkozik, bármilyen rendezvényt szervezünk is” — mondta lelkesen a rekettyés közösség összetartásával kapcsolatban Székely Sára, a kulturális egyesület vezetője.
A vasárnapi gálaműsoron nemcsak a fellépők száma volt magas, hanem az érdeklődőké is. A negyedik alkalommal megszervezett néptánctalálkozón ugyanis zsúfolásig tele volt a városi színház. A színpadon pedig nemcsak néptánc volt, a táncosokon kívül az egyesületnél tanuló hangszeresek is bemutatták tudásukat. Furulya, citera, hegedű, ütőgardony szólalt meg a gyermekek ügyes kis kezei nyomán, s varázsolta el az alkalomra érkezett közönség tagjait. A rendezvény konferansziéja az a Majer Raji volt, aki többedmagával életre hívta az egyesületet nagyjából húsz évvel ezelőtt. Bár Raji már több éve Magyarországon él, a rekettyés hangulat és a néptánc, népzene szeretete okán évek óta visszatérő oktatóként tevékenykedik az egyesületnél.
A szervezők nevében Székely Sára köszönetet mondott mindenkinek, aki hozzájárult az esemény sikeréhez, a szülők és szponzorok mellett a Communitas Alapítványnak, amely az esemény főtámogatója is volt. Amint Sára fogalmazott, azért is szükség van az ilyen jellegű rendezvényekre, mert ilyenkor bárki betekintést nyerhet abba a munkába, ami heti rendszerességgel náluk folyik, ez elengedhetetlenül fontos a jövőre nézve.