Szerdán megkezdi a fociidényt az Olimpia csapata

2020.09.08 - 14:16

A szurkolói gárda által három évvel ezelőtt alapított szatmári alakulat – amely a nagy múltú Olimpia utódja szeretne lenni – zsinórban második éve nyerte meg a kupasorozat megyei kiírását, így ő képviseli a megyét az első országos selejtezőkörökben. Tavaly a Zilahi SCM volt az első ellenfél, de a Liga 3-ba frissen feljutó csapat csak tizenegyes rúgások után tudta legyűrni a negyedosztályba akkor frissen feljutó Olimpiát. Viszont az is kiderült, hogy a zilahiak egy játékost jogtalanul küldtek a pályára, így a szamáriak jutottak tovább, ahol a szintén harmadosztályos újonc Váradszentmártoni CSC-től kaptak ki.

Most, továbbjutás esetén, szeptember 23-án a Szilágysomlyói Sportul – Zilahi SCM párbaj győztese lehetne az ellenfél. Sokat mondó, hogy Nelu Donca edző már ezt a meccset is követi. „Egyetlen célunk van ezen a meccsen, mégpedig a győzelem. 23-án pedig szilágysági ellenfelünk lehet” — ecsetelte a terveket a szakvezető, aki két és fél éve ül az Olimpia kispadján. Hozzátette, hogy a csapatot is úgy erősítették, hogy az Olimpia alapításának századik évfordulójá ők Liga 3-as osztályzót játszanak.

„Még nem tudjuk, hogy zajlik majd a Liga 4, mert a jelenlegi körülmények között semmi sem biztos. De van egy olyan célkitűzés, hogy megyei bajnokként ünnepeljük a jeles évfordulót” — tette hozzá. Ezért ennek tükrében igyekeztek erősíteni a keretet is. Marius Coman kapus most a Mikolai Turultól jött, de divíziós múltja is van többek között az Olimpiánál. Adrian Jula is Mikolában játszott legutóbb, viszont ő az elmúlt időben Angliában dolgozott. George Lăpușan németországban dolgozott, most hazatérve elfogadta az Olimpia ajánlatát, míg a Costea-fivérek, Petre és Gabriel magyarországi negyedosztályos csapatoknál játszottak az elmúlt években.

Răzvan Vonet és George Filimon távozott a csapattól, így Doncának egy 18-19 fős keret áll a rendelkezésére az év első tétmérkőzésén.

„Sikerült néhány tesztmeccset is játszani az elmúlt időszakban, ami segített, hogy kellően fel tudjunk készülni erre a találkozóra” — nyilatkozta Donca.

Mint ismeretes, a szigorú járványügyi előírások miatt nézők nélkül rendezik a Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI – Máramarosszigeti VSK találkozót, ami 16.30 órakor fog kezdődni Pusztadarócon.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Futball: csak a győzelem az elfogadható az Olimpia VSK-tól az Olimpia MCMXXI ellen

A Szatmárnémeti Olimpia VSK – Szatmárnémeti SC Olimpia MCMXXI mérkőzést szombaton 14 órától rendezik a szatmárnémeti Olimpia - Daniel Prodan Stadionban. Döntetlen volt az odavágó, most nagyon nyerni akar az Oli!

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.