Szerdán is módosítottak, Mani már a 13. helyen áll

2016.01.13 - 20:07

Egyre nehezebben lehet követni a Dakar-rali idei kiírásának az eseményeit, a szervezők ugyanis folyamatosan változtatnak az időeredményeken és a versenytávokat is rövidítik, néha fölöslegesen.

Minden bizonnyal „félversenyként” kerül majd be a történelembe a Dakar-rali idei kiírása, ugyanis a szerdai már az ötödik nap volt, amikor a szervezők korábban intették le a versenyt. Egy árvíz ugyanis elmosta a szerdai gyorsasági szakasz utolsó harminc kilométerét, így a versenybírók lehívták a speciálisról az összes pilótát az 5. ellenőrző pontnál (CP), 244,7 kilométer mért szakasz után.

A furcsaságok azonban itt nem értek véget, ugyanis kedden a szervezők úgy döntöttek, hogy a féltávon leintett verseny napi táblázatát nem a CP 2-nél regisztrált időeredmények szerint állítják fel, hanem egy korábbi rejtett pontnál (WP) mért időket nézik. Így a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team motorosa, Gyenes „Mani” Emánuel egy helyet veszített a 9. forduló után, és a szerdai futamot az összetett táblázat 19. helyéről várta. Majd’ egy percet nyert ezzel a portugál Mario Patrao, aki így 4 perc 6 másodpercre közelítette meg a táblázatban Manit, a maraton kategória éllovasát.

A szatmári pilóta egyébként azzal sem értett egyet, hogy kedden korábban intették le a futamot. „Nem értettem miért kellett 178 kilométer után leinteni a gyorsasági versenyt. Valóban nagyon meleg volt, körülbelül 46 Celsius-fok. De nagyon jó ritmusban mentem, amikor lehívtak a pályáról. Az is igaz, hogy nem erőltettem a versenygépet, ugyanis kedd este sem találkozhattam a műszaki csapattal, hiszen maraton napon voltunk” — nyilatkozta Mani, akinek a KTM-jét szerda este már a szerelőcsapata, a szatmári Rácz Szabolcs és Oláh László is javíthatja.

Szerdán egyébként Belén és La Rioja között 561 kilométer távot teljesített a mezőny, ebből 278 kilométer volt tervezve gyorsasági szakasznak. A Kordillerák lábánál, Fiambala vidékén a homokdűnék között zajlott a verseny, de csütörtökön sem ússzák meg a homokos talajt a pilóták La Rioja és San Juan között. 712 km a táv, ebből 431 km a mért szakasz. Ez lesz az utolsó navigációs nap, a utolsó két szakaszon ugyanis erdei úton haladnak majd a versenyzők egészen Rosarioig, a Dakar-rali célpontjáig.

Az első, nem hivatalos eredmények szerint Mani a 17. időt motorozta szerdán és 4 percet vert rá Patraora. Az összetettben pedig hatalmasat ugrott, már a 13. helyen áll!