Szép játékkal győztük le a Sepsit

2019.02.03 - 15:32

azai pályán aratott nagyszerű győzelmet a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a listavezető Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellen a szombati játéknap derbimérkőzésén. 25 pontos különbség született.

Izgalmas derbire készültek a Szatmárnémeti VSK játékosai a Román Női Nemzeti Liga 7. fordulójában, a szombati mérkőzésen a bajnoki tabella első helyén tanyázó Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC kosárcsapatát fogadták a Maikel Lopez lányai.

Az elmúlt másfél idény során összesen tíz alkalommal találkozott egymással a két csapat, de a szatmári lányok csak egyetlen alkalommal tudták legyőzni a szentgyörgyi alakulatot. Ezen a mutatón szívesen javítottak volna a szatmáriak, a mérkőzést pedig ehhez illő elánnal is sikerült megkezdeni.

A VSK a Lloyd, Promise, Kádár, Mandache, Denson kezdővel lépett a pályára, a feldobás után bár nem sikerült megszerezni a labdát, az első pontot mégis a mieink szerezték, sőt, 4-0 volt pár perc játék után az állás. Denson szerezte meg az első szatmári pontokat.

Legszorosabbra talán az első negyed sikeredett, 16–12-es pontállással kezdték a másodikat a csapatok. A második 10 percben a szentgyörgyiek játéka jóra sikeredett, meg is fordították a mérkőzést, félidőben 32–33-as állással vonultak szünetre a csapatok. Hogy mit mondhatott Maikel Lopez a szatmári csapat játékosainak, nem tudni, viszont a szünet utáni harmadik játékrészben szinte lehetetlen volt pontot szerezni a VSK ellen, hosszú perceken át egyetlen egyszer sem talált a kosárba a vendég csapat, a negyed végére 17–7 arányban nyerték a piros-fehérek a játékrészt.

Negyedik negyed előtt 49–40 volt a VSK előnye, viszont a végére maradt az igazi roham, 27 pontot szerzett 11 ellenében a szatmári alakulat, megsemmisítő győzelmet aratva a vendég alakulat fölött. A találkozó 76–51-re (16-12, 16-21, 17-7, 27-11) zárult.

A Sepsi-SIC-nem mondhatjuk szerencséje se nagyon volt, számos próbálkozás pattant ki a kosárról, viszont a szatmári csapat nagyszerű teljesítménye így is vitathatatlan marad, nem egy és nem két helyzetben telesített csillagos tízesre a szatmári védelem.

Britany Denso a meccs legjobbja 27 ponttal szórta meg a vendégeket így legtöbb ponttal a VSK 32-es számú támadója járult hozzá a csapat sikeréhez.

A mérkőzés hangulatáról is érdemes egy mondatot szólni, telt ház előtt léptek pályára a csapatok, míg a szentgyörgyieket, maroknyi ám annál hangosabb szurkolói mag buzdította, addig a városi sport klubot legalább 200 lelkes drukker tapsolta meg miden szerzett pont, vagy meghiúsított vendégtámadás során. Így lehet és érdemes is meccsre járni, a csapat morálját is nagyban javította a lelkes buzdítás.

A VSK csapata: Denson 27 pont, Amukamara 16, Lloyd 12, Hutanu 10, Mandache 9, Oláh 2. Játszottak még: Lázár, Kádár, Baltic.