Szenzációs eredmény: döntőt játszott a Vaida, Matei kettős

2016.05.22 - 19:22

Karnyújtásnyira volt a szatmárnémeti strandröplabda-páros, Vaida Beáta és Adriana Matei, hogy aranyérmet szerezzen a felnőtt Balkán-bajnokságon.

A Szatmárnémetiben rendezett pontozó nemzetközi tornán Adrian Pricop edző tanítványai hazai közönség előtt brillíroztak péntektől vasárnap délutánig, hiszen a 19 éves lányok tőlük idősebb és talán rutinosabb ellenfeleket is vertek. Szombat reggel ugyan kikaptak a háromszoros olimpikon és kétszeres Európa-bajnok Vassiliki Arvaniti, Peny Karagkouni görög párostól, de vigaszágon sikerült bekerülniük a döntőbe. Több mint ezer szatmári jött el vasárnap délután az új főtéren épített homokpályához, hogy buzdítsa Beát és Adrianát, és vélhetően nem bánták meg a döntésüket. A fiatal, még érettségi vizsga előtt álló lányok remekül játszottak és hozták az első szettet (21:15), majd a másodikban is szorosan tartották magukat a Marija Milosevici, Milena Matici kettőshöz. Sőt, inkább a szerbeknek kellett igyekezniük, hogy el ne veszítsék a meccset, hiszen a szatmári lányok már 14–11-re is vezettek. Ekkor viszont fordult a kocka, az ellenfél átvette a vezetést és végül 21:19-re hozták a menetet és kiegyenlítették az állást (1–1). A bajnokot eldöntő szettben a rutin volt mérvadó és ez sajnos a szerbek oldalára billentette a mérleg nyelvét, és a 15–10-es szettgyőzelemmel a Balkán-bajnoki címet is elhódították. A szatmáriak viszont ünnepelték a Vaida, Matei párost is, akik végül beismerték: a rutinosabb csapat nyert.

„Ez remek verseny volt és egy szenzációs eredmény számunkra. Gratulálok a lányoknak és köszönet a szatmáriaknak, aki kijöttek a három nap folyamán és buzdítottak minket” — mondta Pricop.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A NŐI DÖNTŐN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!