Szenvedett az Olimpia FC Bukarestben

2012.09.27 - 20:55

Nem tudott mit kezdeni a Szatmárnémeti Olimpia FC legénysége a szervezetten játszó Rapid csapatával, és a tizenhatoddöntő csütörtöki mérkőzése után búcsúzott a Román Kupa küzdelmeitől.

A tapasztaltabb csapat nyert a Rapid – Szatmárnémeti Olimpia FC Román Kupa–meccsen: a többnyire cserejátékosokkal felálló bukarestiek gólra váltották majdnem az összes helyzetüket, míg a Csik Tibor vezetőedző legénysége rendre megtorpant az ellenfél kapuja előtt.

Az első nagy lehetőség Ilijoski előtt adódott, de kevéssel később Feier is helyzetbe került, viszont a szatmári ék lesre futott a passz pillanatában. Glauber még kihagyott egy helyzetet, a 25. percben azonban megszerezte a vezetést jelentő gólt a házigazda fővárosi együttes: Ioniţă rázta le Ghiritit, majd jobb oldalról védhetetlenül vágta a labdát hosszúba. Csik Tibi ezután azonnal lecserélte a középpályást, aki a Rapid találatáig sem segítette az Olimpia játékát.

Alig tudott felocsúdni a szatmári legénység, mert a „vasutasok” már kettővel vezettek: ismét Ioniţă került helyzetbe, aki a védők mögé kerülve lazán emelte át a labdát a kapujából kimozduló Şuta fölött. A „sárga–kékek” padlóra kerültek, Renan pedig tovább növelte csapata előnyét: 18 méterről kilőtte a szatmári kaput. A szünet előtt Feier szépíthetett volna, azonban Gavrilescu beadásánál a csatár sután tette a lábát a labdára, így hat méterről, zavartalanul, hazagurította a lasztit Albuţnak.

A fordulás után sem változott a helyzet: Goga hatalmas helyzettel nyitott, majd Renan távoli lövését nézte be Şuta, aki a kapuba ejtette az ölébe érkező labdát. Túloldalt Dragoş könnyelműsködött el egy hatalmas helyzetet, majd Gavrilescu ziccerben megbotlott a labdába. A 72. percben Renan lövésénél Şuta rosszul helyezkedett, kicsivel később azonban tehetetlen volt a hálóőr Ciolacu pipára küldött labdájánál.

Az utolsó percek már nagyon nehezen teltek, Şuta még védett hármat, majd Gavrilescu a stadionon kívülre rúgta a labdát a hosszabbítás perceiben kiharcolt tizenegyesből. Így az Olimpia FC-t kiütéssel búcsúztatta a Rapid a Román Kupa további küzdelmeitől.

Román Kupa, 16-od döntő

Csütörtöki mérkőzések

Bukaresti Rapid – Szatmárnémeti Olimpia FC 6–0 (3–0). Gólszerzők: Ioniţă (25. perc, 32.), Renan (36., 54., 72.), Ciolacu (75.)

Rapid: Albuţ – M. Roman, Wallace, Glauber (Goga 46. perc), Bozovic (Milisavljevici 59.), Grigorie, N. Grigore, Renan, Al. Coman, Al. Ioniţă (Ciolacu 59.), Ilijoski.

Olimpia: Şuta – Iuhas, Mihai Pop, Homorozan, Villand, Ghiriti (Gavrilescu 26.), Moş, Micaş, Molnar, Dragoş (Dănilă 69.), Feier (Marinaş 46.).