Újabb nagyszabású műsorral állnak a közönség elé a Komédiások amatőr színjátszói. Kolbaszer Erzsébet a csapat irányítója, és a Komédiások mindenkit várnak ma 18 órától a bemutatóra.
Meglepetést és zajos sikert hozott a Komédiások nevű amatőr színjátszó csoport tavalyi előadása, melyben a Szegénylegények című darabot mutatták be. A dologban eddig semmi különlegesség nincs, az előadás érdekességét az jelentette, hogy a darab szereplői egytől egyig a nagykárolyi cigány közösség tagjai közül kerültek ki. Nekik, rájuk írta a darabot a rendező, Kolbaszer Erzsébet, aki a nagykárolyi 1-es Számú Általános Iskola tanítónője.
A tavalyi sikert brüsszeli kirándulás követte, hiszen Sógor Csaba EP-képviselő látta vendégül a csapatot.
A közelgő tanévzáró ünnepségre ismét előadással készül a Komédiások megújult, immár csak gyerekekből álló csapata. A Károlyi-kastélyban ma este 18 órától kezdődő előadás címe: Szentpétervári estek. A képzelt mesét, mely a Romanov család cári udvarában zajlik, Kolbaszer Erzsébet írta és állította színpadra.
„Egy képzelt történetet mutatunk be egy letűnt világról a történelemből, hisz 'az ember nem a természetben, hanem a történelemben él' — ahogy azt Borisz Paszternak, a híres orosz történész, író, költő is mondta. Hogy megszerettessem a hátrányos helyzetű gyerekekkel az olvasást, felkeltsem bennük a történelem iránti kíváncsiságot, úgy gondoltam, írok egy rövid jelenetet a Romanovok egyik báljáról. A történet főszereplője a tragikus sorsú Romanov család sarja, Anasztázia nagyhercegnő, aki pompás paloták és fényes estélyek varázslatos világában élt. A cár az ő tiszteletére hatalmas estélyt rendezett nagykorúsága alkalmából, de az este folyamán sok meglepetés történik — erről szól a mi történetünk. Egy valódi, történelmi család története ez, mely igazi élménnyé válik, mert a drámajátékon keresztül a gyerekek valós tapasztalatokat szereznek, érdeklődéssel fordulnak a történelem felé, nyitottabbak, érdeklődőbbek lesznek az olvasás iránt is. A játék révén szereplőivé válnak egy történetnek, mely humánus tartalmával megjeleníti a gyermeki lélek fejlődésének állomásait. Ezek a hátrányos helyzetű, de tehetséges gyermekek jobban fejlődnek, megszeretik a történelmet, amit csak olvasva tudnak elsajátítani. Nagyon remélem, hogy erőfeszítéseinket siker koronázza majd. Igyekeztünk a történet mellett látványilag is nagy hatást elérni. Frakkokban, bérelt báli ruhákban pompáznak majd a szereplők. A gyerekek nagyon boldogok, hiszen hercegek, cárok, nemesek lehetnek, ha csak az előadás idejére is. Helyszínileg ezt máshol nem tudtuk elképzelni, mint a kastélyban, így a bemutatóra is ott kerül sor. Mindenkit szeretettel várunk” — fejtette ki kérésünkre a szerző-pedagógus.
Tőtős Tímea