Szentgyörgyön dől el a bajnoki cím sorsa

2015.04.17 - 10:04

Ismét egy kiélezett bajnoki döntő zajlik a női kosárlabda Nemzeti Ligában, ugyanis az idei aranyérmes az ötödik mérkőzésen fog eldőlni.

Mint ismeretes, az alapszakasz győztese, a Szatmárnémeti VSK két egykori játékosával felálló Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC megnyerte a CSM Târgovişte elleni párharc első két találkozóját. A címvédő dâmboviţai együttes kispadján egyébként az a Dan Fleşeriu ül, akivel a VSK kétszer játszott bajnoki döntőt és kétszer nyert bajnoki bronzérmet. Jelenlegi játékoskeretét erősíti a VSK korábbi csapatkapitánya, a szatmárnémeti Orosz–Oláh Andreea.

A háromszéki zöld–fehérek 2–0-ról várták a szerdai, tâgoviştei bajnoki folytatást és közel álltak ahhoz, hogy eldöntsék a három nyert meccsig tartó döntőt. Fleşeriu csapata kétszer 5 perces hosszabbítás után nyert 79–77-re úgy, hogy a Sepsi–SIC az első negyed után 25–13-ra vezetett. Csütörtök este is villámrajtot vett Zoran Mikes edző csapata, de a 10–20-as első tíz perc után már 35–34-re vezetett a CSM a nagyszünet előtt. Fleşeriu csapata a második félidőt is uralta és 68–56-ra verték a háromszékieket. Az ötödik meccsen viszont a Sepsi–SIC a nagy favorit, és a hazai közönség előtt hódíthatja el történelme első bajnoki címét. Ha vasárnap délután, a 17 órakor kezdődő meccs végén a zöld–fehérek nyernek, bizonyára hatalmas ünneplés lesz a városban, ismerve a csapat fanatikus rajongóit, akik elképesztő hangulatot tudnak teremteni a helyi Szabó Kati Sportcsarnokban.

Hasonló kiélezett bajnoki döntő zajlott a 2012/13-as idény végén, amikor a CSM nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét, ugyanis Târgoviştén vesztette el 3–2-re az Aradi ICIM elleni finálét. A dâmboviţai alakulat egyébként eddig tizenegy alkalommal hódította el a bajnoki címet, 1995-ben, 1996-ban, 2002-ben, 2003-ban, 2004-ben, 2005-ben, 2007-ben, 2009-ben, 2010-ben, 2012-ben és 2014-ben, utóbbit Fleşeriu irányítása alatt. A Sepsi–SIC idén megnyerte a Román Kupát, az volt a helyi kosárlabda–történelem második kupasikere, ugyanis 2011-ben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC–Mikes Kelemen Líceum csapata nyerte meg a sorozatot.

A vasárnapi Sepsi–SIC – Târgovişte mérkőzés 17 órakor kezdődik és a Dolce Sport élőben közvetíti. A bajnoki döntő összetett állása: 2–2.