Szemák ezüstérmes hétpróbában

2015.02.10 - 10:47

Ezüstéremmel kezdték a bajnoki idényt a Szatmárnémeti Sportlíceum atlétái.

A Bukarestben rendezett fedett pályás, összetett próbák utánpótlás korosztályos versenyében a LPS és a Szatmárnémeti SK kettős igazolású sportolója, Szemák Dániel a junior I korosztály hétpróba–versenyében állhatott a dobogó második fokára. Radu Achim edző tanítványa 60 méter síkfutáson 7:67 másodperc időt teljesített, a távugrásban 5,69 métert ugrott, 11,65 méterre dobta a 6 kilogrammos súlyt, az 1,76 méterre állított lécet ugrotta át, 8:75 másodpercet teljesített 60 méter gátfutásban, a 2,80 métert jegyzett rúdugrásban, az 1000 méter futásban pedig 2.57:13 perc idővel mérték. Így 4162 ponttal zárta Szemák a küzdelmeket.

Achim egyébként elmondta, a szűkös anyagi támogatás miatt csak két sportolóval tudott részt venni a bajnokságon. Másik sportolója, Ioana Borodi (LPS) ötpróbázó 2414 ponttal a 15. lett.

Ugyanakkor a szatmárnémeti származású, de a Nagyváradi CSU színeiben versenyző Costică Mureşan az ifjúsági korosztály hétpróbázói között bronzérmet szerzett 4294 ponttal.