Százkét pontos győzelmet mér a VSK a Botoșanira

2021.11.02 - 15:34

A papírforma egyértelmű szatmári sikert jósolt, viszont Miguel Lopez vezetőedző semmit sem bízott a véletlenre, és az alapfelállással, Miljana Dzombetával, Dora Ardeleannal, Sparkle Taylorral, Biszák Boglárkával és Stephanie Kostowiczel kezdte a bukovinaiak elleni találkozót.
Másfél perc után már 8–0 volt az állás, de a 7. percben már 21 pont volt a VSK előnye (24–3). Percről percre nőtt a szatmári fór, az első negyed végére pedig harminccal ment el a hazai csapat (37–7).
A másodiknegyedbeli másfél perces bravúros 13–0-s sorozat (65–13, 16. perc) jól jelezte, hogy ez a meccs a VSK-nak egy gyengébb edzéssel ér majd fel. Az 52 pontos küldönbség a szünetig is megmaradt, és az ellenfél tíz perc alatt csak 10 dobott pontig jutott el.
A Botoșani már láthatóan kínos helyzetben érezte érezte magát, a mérkőzés viszont nem ért véget, az utolsó negyedet pedig plusz 76-ról kezdte a Nemzeti Liga éllovasa (100–24).
Még mindig volt hat perc a mérkőzésből, amikor a VSK előnye 90 pont volt (118–28), és a kérdés az volt, hogy Lopez tanítványai elmennek-e a százas különbségig? Úgy tűnt, hogy nem szeretne ennyire lecsapni újonc ellenfelére a bajnoki címre bejelentkező VSK, azonban Taylor nem tudott hibázni másfél perccel a meccs vége előtt (134–34). A végére még Selena Kirberg is betalált, így százkét pontos különbséggel vélhetően az újonc csapatnak is elvette a kevdét a Nemzeti Ligától.
A VSK egy éves rekordot adott át a múltnak: tavaly november 28-án a Rookies Nagyváradot verte 111–19-re.
Most két és fél hetes szünet vár a lányokra, a bajnokság ugyanis leáll a válogatott Európa-bajnoki selejtezői miatt. November 20-án viszont erős ellenfél otthonában, az FCC Arad játszik rangadót Lopez csapata.
A 6. forduló többi mérkőzését csütörtökön, pénteken és szombaton rendezik, de az biztos, hogy a VSK százszázalékos teljesítménnyel, éllovasként megy a két hetes szünetre.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 6. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Triumf Botoșani 136–34 (37:7, 32:10, 31:7, 36:10)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (14/1/4), Dora Ardelean (14/6/1), Sparkle Taylor (14/5/2), Biszák Boglárka (6/3/0), Stephanie Kostowicz (12/7/3) – Sierra Moore (26/11/1), Szmutku Renáta (2/1/2), Selena Kirberg (4/3/3), Fodor Márta (16/3/5), Anamaria Muraru (2/0/0), Katarina Vuckovic (22/5/0), Paloma Cucu (4/1/4). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Triumf (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Ksenyja Afanaszieva (3/3/1), Anamaria Ciotir (6/4/0), Adelina Niță (2/1/0), Iustina Hurmuz (7/2/0), Alena Karasevich (16/5/0) – Ștefania Hurmuz, Diana Ghervan, Carla Tololoi. Vezetőedző: Alexandr Lobanov.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.