Kedd reggel hat órakor a szatmárnémeti tankönyvraktárba is megérkezett az ötödik osztályos tananyagvezető kézikönyv — nyilatkozta megkeresésünkre Călin Durla főtanfelügyelő, akitől azt is megtudtuk, hogy 3234 könyv érkezett megyénkbe, amelyeket legkésőbb csütörtök estig kiszállítanak minden tanintézménybe.
Durla elmondta, hogy megyénkben mintegy 3000 ötödikes gyerek kezdi a tanévet hétfőn, s a kézikönyvből egy példányt kap minden ötödikes, valamint a tanárok is, akik ezen kiadvány alapján tanítanak majd. A kiadványra egyébként azért volt szükség, mert az ötödikes tankönyvek nyomtatására kiírt versenytárgyalás eredményét 15 tantárgy esetében megóvták a kiadók. A 15-ből 3 esetében sikerült rendezni az ügyet, a többi 12 esetében viszont végig kell járni a közbeszerzési törvény által előírt lépéseket. A segédanyag hat modulra van osztva, s azokat a tantárgyakat sűríti egybe, amelyekből a tenderek megóvása miatt nem készültek el a tankönyvek. A 296 oldalas kézikönyv az első szemeszter első nyolc hetére biztosít útmutatást, s a tanfelügyelő bízik abban, hogy addigra megoldódik a tankönyvhiány. Elvileg körülbelül 5000 tankönyvre lenne szükségük a Szatmár megyei ötödikeseknek, amelyekből nagyjából 1370 érkezett meg. Kedden pedig a tanügyminiszter arról tájékoztatott, hogy az angol és informatika tankönyveket jóváhagyta a fellebbezéseket elbíráló bizottság, így szeptember 19–20-án ki is nyomtatják ezeket a tankönyveket, majd kiosztják őket a diákoknak” — közölte a tanfelügyelő, akinek meggyőződése, hogy a nyolc hét elég lesz ahhoz, hogy minden tankönyvet megkapjanak az ötödikesek. Ezzel szemben Liviu Pop tanügyminiszter legutóbbi sajtótájékoztatóján azt mondta, ha 8 hét után sem készülnek el az ötödikes tankönyvek, akkor lehetséges, hogy újabb útmutató kiadványt nyomtatnak.
Az oktatási segédanyag egy példányának nyomtatási költsége 4 lej volt, és darabonként további 14 banit költöttek a szállításra, így erre a célra összesen 732 780 lejt költött a szaktárca.