Szatmáron is győzött a címvédő

2016.12.18 - 18:57

Ötpontos különbséggel vesztette el pénteki mérkőzését hazai pályán a Szatmárnémeti VSK kosárcsapata. A címvédő, bajnokesélyes sepsiszentgyörgyiek csak a mérkőzés második felét tudták dominálni.

Pénteken 18 órától a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC csapatát fogadták a Nemzeti Női Kosárlabdaliga 12. fordulójában a szatmárnémeti Both Katalin sportteremben. A hazaiak számára nem sok jót ígért a papírforma, hiszen a székelyföldi alakulat címvédőként és jelenlegi listavezetőként érkezett Szatmárnémetibe, így a vendégegyüttes győzelme mondhatni borítékolható volt.

A mérkőzést megelőzően a kosaras lányok korábbi felhívásának eleget téve a szurkolók plüssjátékokkal érkeztek a lelátókra, amelyeket a kezdő sípszó előtt be is dobtak a pályára. A rengeteg plüssfigurát a Magic Kosárlabda Klub ifjú önkéntesei gyűjtötték össze a pályáról, s gyermekotthonban élő árvák karácsonyi ajándékának szánják azokat.

A karitatív pillanatok után kezdetét vette a mérkőzés. A VSK a Reed, Oláh, Laza, Batey, Tavic kezdő ötössel állt ki, de a meccs első pontjait a vendégek szerezték.

Az első negyed mégis a mieinknek sikerült jobban, így az első 10 perc után 20–17 volt az állás a szatmáriak javára. Adott ponton már-már érezni lehetett azt a régi szenvedélyt és magabiztosságot, amely pár éve a csapat sajátja volt, így a szurkolókban újra remény ébredhetett, különösen a második negyed végére, amit 19–12-re szintén a mieink nyertek. A nagyszünetre 39–29-es eredménnyel mentek a csapatok, de valami mégis azt súgta, nem lesz ez egy ilyen egyszerű menet.

Izgalomból a harmadik és negyedik negyedben sem volt hiány, viszont a szatmári lányok lendülete mintha fogyni látszott volna. A harmadik játékrészben nem is sikerült csak 11 pontot szerezni, míg a vendégek 23-at dobtak, így a félidei 10 pontos előny 2 pontos hátrányba fordult. Ez még mindig nem volt egy behozhatatlan különbség, viszont bajnokhoz illően a szentgyörgyiek biztosra akartak menni, így minden erejüket megfeszítve a negyedik negyedben is megelőztek minket 17–20 arányban.

Összességében a játék talán a vártnál kiegyenlítettebb volt, és a mindössze 5 pontos különbség mégis bizakodásra ad okot.

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgy 67–72 (20–17, 19–12, 11–23, 17–20)

Pontszerzők, VSK: Reed 23, Batey 14, Tavic 12, Oláh 11, Laza 4, Ferenczi 3. Vezetőedző: Jose Araujo.

Sepsi: Marshall 27, Părău 16, Jeffery 12, Thompson 9, Pfirman 6, Harris 2. Vezetőedző: Zoran Mikes.