Szatmárnémeti VSK, kosárlabda: Kolozsvár kipipálva

2012.09.30 - 17:38

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata huszonhárom ponttal verte a Kolozsvári U együttest, a Nemzeti Liga szombati mérkőzésén.

Félgőzzel játszott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga második fordulójának a mérkőzésén, így is sima győzelmet aratott Dan Fleşeriu edző együttese a Kolozsvári U otthonában.

Az Utahya Drye, Orosz Andreea, Khadijah „KD” Whittington, Annemarie Părău, Shanika „Nip” Freeman felállásban kezdő szatmáriak az első perctől kezükbe vették az irányítást, az ötödik percben már tízzel vezettek (4-14). Az első pihenő előtt a VSK tizenhét pont előnyt is összekovácsolt (8-25), de a hazaiak még faragtak hátrányukból az első negyed végéig (15-28). A tizenhármas különbséget a tizenötödik percig tudták tartani a hazaiak (21-34), de három perccel később, Ane, Drye, Nip és Szmutku Renáta pontjaival már 22-44-es állást mutatott az eredményjelző tábla. A 24. percben huszonhat volt az előny (26-52), de az utolsó pihenőig tizenkilencre tornázta le a hátrányt az „egyetemista” együttes (39-58). A 36. percben már csak tizenkettő maradt a különbségből (53-65), amikor ismét rákapcsoltak a VSK játékosai, és Drye, Diana Moldoveanu, illetve Nip pontjaival újabb biztonságos előnyt kovácsolt össze a VSK (53-71), Nagy Anita és Reni pontjaival pedig 55-78-as állásnál szólalt meg a meccs végét jelző síp.

„Az első félidőben jól játszottak a lányok, de a biztonságos előny tudatában, a második félidőben már alábbhagyott a lendület, és megengedhetetlenül sokat hibáztak – mondta lapunknak a meccs után Fleşeriu. – Sokkal gyengébben játszott a csapat, mint az elmúlt héten, az Alexandria elleni találkozón, de ez megtörténik, amikor egy gyengébb csapattal állnak szemben. Másrészt én sem hajtottam őket, nem görcsöltem az eredmény miatt. Felkészítettem a csapatomat az keményebb meccsekre” – folytatta a szakvezető, aki úgy gondolja, hogy az újonc Lucas Italee Malena jó vásár volt. „Nagyon pörgött Italee ezen a meccsen, minden áron bizonyítani akart, ezért olyan hibákat is elkövetett, amit a lámpaláz rovására írhatunk. De úgy gondolom, hogy nagyon hasznos játékos.”

A Szatmárnémeti VSK a következő fordulóban a Marosvásárhelyi Nova Vitát fogadja az Ady Endre utcai sportteremben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 2. forduló

Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 55-78 (15:28, 9:16, 15:14, 16:20).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (11, 4, 4,), Moldoveanu (2, 0, 0), Orosz (9, 2, 3), Szlimák (9 – 1x3 pontos, 4, 0), Kovacsevics (4, 5, 2), Nagy (4, 2, 0), Giurgiu (0, 3,1), Whittington (5, 9, 0), Părău (11, 2, 7), Freeman (15, 9, 2), Lucas (5 – 1x3, 3, 3).