Szatmárnémeti VSK: Eldőlhet a bronzcsata

2013.05.02 - 18:55

Péntek este Gyulafehérváron játssza a Nemzeti Liga bronzmérkőzését a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, a helyi Universitatea ellen. Győzelem esetén megszerezzük a bronzérmet.

A VSK egy mérkőzés kivételével minden eddigi találkozóját (hozzávetőleg 14-15 mérkőzés) megnyerte a Gyulafehérvári Universitatea csapata ellen. Egyedüli vereségét a tavalyi bajnokságban szenvedte el Dan Fleşeriu csapata, viszont, amint az edző elmondta, az az összecsapás már nem számított a szatmáriaknak.

A bronzcsata múlt heti első összecsapását, ugyanakkor az Universitatea Târgovişte elleni hazai győzelmét tekintve viszont a gyulafehérváriak bebizonyították, hogy igenis, kell számolni velük. „Nagy erőkkel készülünk a mérkőzésre, természetesen szeretnénk, ha már Gyulafehérváron eldőlne a küzdelem, nem kellene lejátszanunk a harmadik találkozót. Azonba nehéz dolgunk lesz, hiszen az Universitatea csapata kiválóan játszik hazai pályán” – mondta Dan Fleşeriu edző, aki továbbá azt is elmondta, hogy a szatmári keret teljes, nincsenek sérültek. „Shanika Freeman továbbra sem gyógyult ki légcsőhurutjából, de betegsége szerencsére nem befolyásolja nagy mértékben a játékát, így az első mérkőzéshez hasonlóan minden bizonnyal Gyulafehérváron is pályára fog lépni” – tette hozzá Fleşeriu.

Mint ismeretes, a Nemzeti Liga harmadik helyéért kiírt küzdelmek első összecsapásán a Szatmárnémeti VSK három góllal verte meg (72–69) a Gyulafehérvári Universitateát. A Fleşeriu-lányok végig vezettek a mérkőzésen, viszont korán engedtek ki, ezért a találkozó végjátéka izgalmasra sikeredett. Freeman betegsége ellenére kiválóan küzdött, remélhetőleg csapattársaival egyetemben hasonló játékot mutat pénteken is, a bronzharc második összecsapásán.

Amennyiben a gyulafehérváriak nyerni tudnak hazai pályán a VSK ellen, a harmadik hely Szatmárnémetiben dőlhet el, a mérkőzést ebben az esetben vasárnap játszanák az Ady Endre utcai sportteremben.