Szatmáriak is szurkoltak a „gyerekmeccsen”

2019.10.16 - 02:45

Spanyolország és Olaszország is biztosította helyét a jövő évi Európa-bajnokságon, miután a selejtezők kedd esti mérkőzésein biztosították a kvalifikációt jelentő pontokat.

Az olaszok már a 7. játéknap utáni meccsükön hozták a kötelezőt, de a liechtensteini győzelem már biztos első helyet jelent az J-csoportban.

A spanyoloknak volt izgulni valójuk a kedd esti 8. játéknapon, hiszen a hazaiak a második félidő elején vezetést szereztek, és előnyüket a ráadásig sikerült tartaniuk. Egy szögelt után azonban Rodrigo pontot mentett Solnán, és ezzel az ibériai alakulat Eb-továbbjutóként utazhatott haza.

Az F-csoportban rendezték a román–norvég összecsapást is. Az európai szövetség által kiszabott büntetés miatt zárt kapus volt a találkozó, viszont a román szövetség élt azzal a szabályzati ponttal, miszerint szervezett gyerekcsoportokat beengedhetnek kísérővel a meccsre. Így történt meg, hogy a legnagyobb nézőszámú zárt kapus találkozó zajlott kedd este Bukarestben, a nézőtéren pedig helyet foglalt többek között a Szatmárnémeti Il Calcio-LPS 15 éven aluliak gárdája is Cosmin Iuhas edző kíséretében. A találkozó végén természetesen megtörtént a találkozó a válogatott szatmári játékosával, Rus Adriánnal is, aki megajándékozta Iuhast a keddi meccs mezével. A MOL Fehérvár FC 21 éves hátvédje ugyanis kezdő volt a Norvégia elleni találkozón, amit végig is játszott, többször pedig mentő becsúszásokkal védte a kaput. Volt munkája bőven Rusnak, hiszen a keddit találkozón Norvégia mezőnyfölényben játszott, és az első félidőben többnyire a román térfélen zajlott a játék.

Aztán a fordulás után lehetett volna ünnepelni valója a közel 30 ezer nézőnek: Bancu buktatásáért 11-est ítélt a bíró, azonban Pușcaș gyenge lövését védeni tudta Jarstein, így maradt a 0–0-s állás. Nem sokáig volt ez így, hiszen tíz perccel később a norvég kapus hibájából született meg a románok vezető találata: a kapus kidobása után Mitriță megelőzte tétovázó norvég riválisát a felezővonal közelében, majd hosszú labdavezetés után nagy lövést küldött a jobb alsóba (1–0).

Úgy tűnt, a gól győzelmet ér, és már a második helyet ünnepelték a románok (ugyanis kiderült időközben, hogy a spanyolok egyenlítettek Solnán), csakhogy a 92. percben az egyik norvég csereember, Sørloth befejelte a norvégok egyenlítő gólját, amivel biztossá vált: a spanyolok mögött, igaz, nem egyforma esélyekkel, továbbra is hárman versengenek a továbbjutásért (1–1).

Parázs csata várható november 15-én Bukarestben, ahol román–svéd meccset rendeznek, miközben Norvégiának a Feröer-szigetek csapatával kell megküzdeniük Olsóban. Zárásként, három nappal később pedig a svédek mérkőznek odahaza a Feröerrel, a románok pedig Madridba mennek, Norvégiának pedig Máltában van „jelenése”.