Szatmári sport hírek

Szatmári srácok góljaival nyert kettővel a VSK

Csik Tibor vezetőedző legénysége most is két gól különbséggel verte ellenfelét (Fotó: sportulsatmarean)
2022.09.18 - 09:32
A Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata folytatja hibátlan szereplését a Liga 3 10-es csoportjában, mivel szombaton idehaza, az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban a Kolozsvári CFR második együttesét is legyőzte. Az előző három találkozóhoz hasonlóan, Csik Tibor vezetőedző legénysége most is két gól különbséggel verte ellenfelét.

Szombaton kegyesek voltak az égiek a csapatokkal, hiszen végig száraz időben játszhattak, csak a lefújás után kezdett cseperegni az eső. A VSK legényei viszont nem kegyelmeztek ellenfelüknek: az első perctől átvették az irányítást, és veszélyeztették a kolozsvári kaput.
A 18. percben a vezetés is megszerezték: egy jobb oldali szöglet után a szaniszlói származású, 20 éves Barth Kevin emelkedett a magasba, és az ötös vonaláról fejelt védhetetlenül az ellenfél kapujába (1–0).
A folytatásban is a VSK maradt a támadóbb szellemű csapat, Süveg Nándor és Barna Antal veszélyeztetett, Hernando Orte Rodrigo fejese pedig a felső lécen csattant.
A 40. percben ismét ünnepelhetett a szatmári közönség: bal oldalon Ciprian Brata emelt a 16-osba Rodri elé, aki a kimozduló hálóőr felett a kapura lőtt, majd a gólvonal előtt a szatmárnémeti születésű, 19 éves Süveg még rásegített kicsit, és kettőre növelte az előnyt (2–0).
Fordulás után a kolozsváriak kezdtek erősebben, de Iulian Anca-Trip kapuját ezen a napon nem tudta bevenni az ellenfél, még ziccerből sem.
Változatlan maradt az eredmény, így a Szatmárnémeti VSK továbbra is százszázalékos a csoportjában, és maximális pontszámmal vezeti a táblázatot.

Mestermérleg

Csik Tibor, a Szatmárnémeti VSK vezetőedzője: „Igaz, nem ez volt a legszebb játékunk, de most a pontokért hajtottunk. A szerdai, fárasztó kupameccs után ez volt a legfontosabb, hogy itthon tartsuk a pontokat. Ezen dolgoztunk a srácokkal az elmúlt napokban, hogy regenerálódjanak, a meccsen pedig az volt a cél, hogy az első félidőbe előnyt szerezzünk. Le a kalappal a srácok előtt, hiszen hajtottak, csúsztak, másztak. Taktikailag minden előre megbeszéltet betartottak. Szerintem egy fegyelmezett csapat kezd kialakulni. Persze, még vannak kisebb hibák, hiányosságok, de a legfontosabb, hogy jönnek az eredmények, amelyek fokozzák az önbizalmat. Ezzel a játék minősége is fog javulni.”
A következő fordulóban játssza az első rangadót a szatmári legénység: pénteken, szeptember 23-án a Beszterce-Naszódi Gloria vendége lesz a VSK. Az ezt követő hétvégén ismét idegenben fog játszani a focicsapat, a Máramarosszigeti VSK vendége lesz.