Vidék

Szatmári siker a tasnádi sakktornán

2013.10.01 - 18:11

Negyvenheten ültek asztalhoz az első alkalommal rendezett Tasnád Kupa nemzetközi sakkversenyem, köztük a város alpolgármestere is.

A Szatmárnémeti Voinţa SK sakkozója, Mircea Marinescu nyerte meg az első alkalommal kiírt, 5100 lej összdíjazású Tasnád Kupa nemzetközi versenyt, amelyen összesen 47 romániai, magyarországi és moldovai sportoló mérkőzött meg. A hétfordulós nyílt verseny végén a szatmári sakkmester 6 ponttal zárt az élen, a oklevél, a serleg, az érem és a dicsérő szavak mellé pedig 1500 lej pénzdíjban is részesült. A második helyen zárt a galaci Alin Ardeleanu (1100 lej pénzjutalom), harmadik lett a resicabányai Adrian Marian Petrişor (700 lej), de a további öt helyezettet is jutalmazták a szervezők: 4. Mihnea Costachi (Gyulafehérvár, 500 lej), 5. Nad Titus Petre (Temesvár, 300 lej), 6. Ovidiu Jean Lupu (Kudzsir, 250 lej), 7. Adrian Simion Sechereş (Temesvár, 200 lej), 8. Helmer János (Kolozsvár, 150 lej).

A küzdelmekben asztalhoz ült a versenyigazgató Véron András is, a házigazda település alpolgármestere is, aki az előkelő 11. helyen zárt.

A szervezők, a Voinţa SK és a Tasnádi Polgármesteri Hivatal hagyományt szeretnének teremteni a tornából, így várhatóan jövőre is megrendezik a tornát, amelynek az első kiírásán is szép számban gyűltek össze a sakkozók.