Szatmári siker a szatmári sakktornán

2015.08.24 - 16:00

A Szatmárnémeti Apollo SK sakkozója, Codruţ Constantin Florescu nemzetközi sakkmester nyerte meg a Motan Köber OPEN nemzetközi versenyt, amelyet második alkalommal rendezett meg a Szatmárnémeti ACS Petra–Sah egyesület.

A 2100 lej összdíjazású torna csütörtökön kezdődött és vasárnap ért véget, a győztest pedig 600 lejjel jutalmazták a szervezők. Második lett a magyarországi Marjanovics Annamária, női FIDE–mester, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára is az Apollo SK egyik sakkozója, Sorin Levay FIDE–mester állhatott fel. A tornára egyébként húszan neveztek, jöttek sakkozók Kolozsvárról, Temesvárról és Csíkszeredából is.

Szatmár megyében a következő tornát Tasnádon rendezi a Szatmárnémeti Voinţa SK. A 12 900 lej összdíjazású 3. Tasnád Kupa szeptember 9–13. között zajlik majd a helyi termálstrand területén. A nevezési díjjal és a versennyel kapcsolatos bővebb felvilágosítás kapható a város alpolgármesterétől a 0733–678666-os telefonszámon vagy a [email protected] e-mail címen, illetve Ciprian Sorin Muntean FIDE–szervezőtől a 0744–868688-as, a 0771–376212-es telefonszámokon vagy a [email protected] e-mail címen.