Szatmári sakk–bajnok

2014.05.05 - 17:57

Először van szatmári aranyérmes a felnőttek sakk–bajnokságában: a Marosvásárhelyen rendezett viadalon 96 sakkozó közül Vlad Barnaure, a Szatmárnémeti Voinţa SK sportolója lett az első.

A viadalon hat nemzetközi nagymester és tizenhárom nemzetközi mester is asztalhoz ült, de Barnaure veretlenül, öt győzelemmel és hat remivel, 8 ponttal zárt az első helyen, megelőzve az esélyesnek tartott temesvári sportolókat, akik Románia olimpiai válogatottját is alkotják.

„Ez egy nagyon nagy eredmény a szatmáriaknak. Utoljára 1969-ben, a nem rég elhunyt Szabó Gyula sakkmester nyert bajnoksági ezüstérmet, az volt az eddigi legszebb szatmári eredmény a sportágban. Akkor oda–visszavágó rendszerben zajlott a bajnoki döntőt, az első partit rendezték Szatmáron, a visszavágót Bukarestben. Szabó Gyula Victor Ciocaltea nagymesterrel szemben maradt alul” – emlékezett vissza Ciprian Muntean, a szatmári egyesület sakk szakosztályának a vezetője, aki bíróként vett részt Marosvásárhelyen az elmúlt hétvégi viadalon. A dobogó második fokára állhatott fel Mircea Parligras nemzetközi nagymester (Temesvári AEM), míg a bronzérem Teodor Anton nemzetközi mester (Temesvári Medicina) nyakába került. A Nagybányai VSK sakkozója, a szatmárnémeti Szabó Attila a 16. helyen zárt.