Hétvégén rendezték meg Komáromban a Kárpát-medencei magyar középiskolások számára a Nagy Károly Matematikai Diáktalálkozót, amelyen szatmáriak is tartottak előadást-foglalkozást.
A Nagy Károly Matematikai Diáktalálkozót hagyományosan Komáromban rendezik meg évről évre, idén pedig november 23–25. között került sor a rendezvényre, szatmári résztvevőkkel. Nagy Károly (1797–1868) Rév-Komáromban született, a reformkor kiemelkedő polihisztora jelentős matematikai, csillagászati, közgazdasági, művelődéstörténeti, publicisztikai tevékenységével. A Kárpát-medence magyar fiataljai számára rendezett matematikai diáktalálkozó őrzi a nevét és szellemiségét. A rendezvény mottójául Oláh György (1940–2012) komáromi matematikatanár, egykori (az első 20) főszervező gondolatait választották: „Küldetést teljesítünk, amikor matematikát tanulunk és tanítunk — magyarul.”
A rendezvényen a felvidéki, magyarországi, délvidéki és erdélyi tanulók és tanárok — közel száz résztvevő — matematikai előadásokat hallgathattak meg. Erdély, illetve Szatmárnémeti képviseletében a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum egykori diákjai, Schefler Gergő és Schefler Barna, az ELTE matematika szakának jelenlegi hallgatói, valamint Kovács Béla matematikatanár vett részt a rendezvényen, akik előadást-foglalkozást is tartottak tanulók és tanárok részére, valamint a hallgatók között volt Schefler Tamás is, a líceum jelenlegi tanulója.
A megnyitó ünnepség a Selye János Gimnázium dísztermében volt, ahol ez alkalommal adták át az Oláh György Magyar Matematikai Tehetség Díjat egy felvidéki fiatal egyetemistának, a különböző Kárpát-medencei és nemzetközi matematikaversenyeken elért kiemelkedő eredményeiért. Korábban, középiskolás diákként Schefler Gergő és Schler Barna is megkapta ezt a díjat.
A tudományos részben Schefler Gergő a XI–XII. osztályos tanulóknak mutatta be a Jensen-egyenlőtlenség mint svájci bicska című dolgozatát, Schefler Barna a X. osztályosoknak tartott előadást Számrendszerek címmel, Kovács Béla matematikatanár pedig a IX. osztályosoknak tartott foglalkozást Hatványaikban visszatérő számok, valamint a tanároknak tartott előadást Exponenciális villanások címmel.
Jókai városában a matematikai tehetséggondozás mellett kultúrműsor, városnézés, várlátogatás is szerepelt a háromnapos programban.