Szatmárnémeti

Szatmári pedagógusok sikerei

2014.11.18 - 09:01

Az elmúlt hétvégén Kolozsváron rendezték meg a Magyar Tudomány Napja Erdélyben című fórumot, amelyen szatmári informatikatanárt is díjaztak kiemelkedő eredményeiért a szervezők.

 

Tudományról gyakran beszélünk, de a tudományos életről csak ritkán esik szó, pedig az a tudományművelés fontos kelléke. Hogy mit is értünk a tudományos élet fogalma alatt, nem nehéz röviden összefoglalni: mindent, amit a rendezvények, konferenciák, előadások, viták együtt jelentenek. Ilyen fórumnak számít A Magyar Tudomány Napja Erdélyben című rendezvény is, amelyet 2002 óta mindig az Erdélyi Múzeum-Egyesület születésnapján, vagy a hozzá legközelebb eső napokon, november 23–24-én tartanak meg.

A Magyar Tudomány Napja Erdélyben című fórum idei kiadására hétvégén került sor, a rendezvény első napján az általános időszerű kérdéseik kerültek napirendre, a második nap viszont a szakosztályoké volt, s maguk határozták meg annak a tematikáját is. A fórum keretén belül a Matematika és Informatika Alkalmazásokkal Konferencián idén is több szatmári szakember tartott előadást, a szervezők meghívására.

Dr. Kiss Sándor, a Constantin Brâncuşi Szakközépiskola tanára a „Wittenbauer típusú paralelogrammákról” tartott előadást, Olosz Ferenc, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium matematikatanára „Gyakorlati feladatok a matematikaórán” címmel osztotta meg gondolatait a résztvevőkkel, a szintén szatmári Kovács Béla matematikatanár pedig „Ihletek és ötletek — feladatok megoldására” címmel tartott előadást.

A matematika-konferencia záróakkordjaként átadták a Farkas Gyula Emlékérmet. A díjat minden évben olyan személyek kapják, akik a romániai magyar nyelvű matematikai és informatikai ismeretek terjesztésében és a tehetséggondozásban kiemelkedő eredményeket értek el. A díjat 2008-ban már átvehette Olosz Ferenc, 2010-ben pedig Kovács Béla, az idei évben pedig Demeter Csabának, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium informatikatanárának munkásságát ismerték el az emlékéremmel.