Szatmári dobogó a vívóknál

2021.09.12 - 14:24

Parádésan szerepeltek a Szatmárnémeti SK tőrvívói a kadett korosztályos Román Kupa egyéni viadalaiban, ugyanis szombaton Răzvan Nojea, Nicolas Pop, Matei Serghie sorrendben dobogóra álltak a bukaresti viadal végén.
A Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes tanítványai közül Pop kezdte jobban a szombati versenyt, ugyanis első számú kiemeltként veretlenül menetelt a döntőig. A két csoportkörben tizenkét csörtét nyert meg, majd a főtáblán kolozsvári és temesvári ellenfelek vert, az elődöntőben pedig klubtársával, Serghiéval került szembe. 15-8-as siker után jutott a fináléba, ahol Pop Nojea jött ellenfélnek.
Serghie egyébként 11 győztes és 1 elvesztett csörte után 5. kiemeltként jutott a főtáblára, ahol két temesvári ellenfél legyőzése után jutott a legjobb négy közé, a Pop elleni vereség után pedig a harmadik helyen zárt.
Nojea is elveszett egy csörtét a csoportkörben, viszont a tizenegyből hetet 0-ra, hármat 5–1-re, egyet pedig 5–3-ra nyert meg. Így második kiemeltként következett számára az egyenes kieséses szakasz, ahol az elődöntőig két temesvári ellenfelet vert 15–4, illetve 15–1-re. A legjobb négy között Sebastian Draghiciot (Olimpia Bukarest) 15–10-re győzte le, így következhetett a Pop elleni szatmári döntő, amit az SZSK edzői már hátra dőlve nézhettek végig. A hazai párharcban Nojea 15–12-re győzött, így Pop lett a második.
Ez a hármas egyébként már néhány éve sorozatban szállítja az érmeket. 2019-ben már a 15 évesek csapatbajnokságát is megnyerték ebben a felállásban, tavaly pedig a kadett korosztályoban szerzetek ezüstérmet. Ugyanakkor idén Serghie a kadett korosztályos egyéni bajnokságban is bronzérmet szerzett, míg Pop márciusban egyéni bajnoki bronzérem szerzett a juniorok korosztályban.

Juniorok között negyeddöntősök
Răzvan Nojea vasárnap is remekelt, a junior korosztály versenyében is: bronzérmet szerzett, miután a legjobb négy között vereséget szenvedett a második helyen kiemelt, és jelentősen rutinosabb Ionuț Stoétól (Triumf Bukarest). De jól szerepelt két csapattársa is, hiszen bejutottak a negyeddöntőbe: Nicolas Pop a 6., Matei Serghie pedig a 8. helyen zárt.
A lányok kupaviadalában Maria Chiorean érte el a legjobb eredményt: pénteken a junior korosztályban a 7. helyen zárt, miután a negyeddöntőben az első számú kiemelt Andreea Dincától (CSA Steaua) kapott ki. Ugyanitt Virág Diana a 15., Sara Serghie pedig a 29. helyen zárt. Ezt megelőzően a lányok kadett korosztályos megmérettetésén Chiorean a 16., Virág a 19., Serghie pedig a 29. helyre lett sorolva.
A Román Kupa korosztályos versenye a kardvívók viadalával folytatódik Bukarestben, szeptember 23–26-án pedig a párbajtőrvívók lépnek pástra a Floreasca Vívócsarnokban.

Vívás: Szereday Judit Európa negyedik legjobbja

Ezüstérmet szerzett a veterán vívók között Grazban a szatmári tőrvívó, Szereday Judit. Az elért eredménnyel a 41 fős európai rangsorban lett negyedik.

Vívás: EB aranyat szerzett Osváth Richárd

Megvédte Európa-bajnoki címét Párizsban a szatmárnémeti születésű, kerekesszékes tőrvívó, Osváth Richárd. Kardversenyben ugyanott, az egyéni küzdelmekben hetedik lett, csapatban ötödik.

Vívás: ezüstérmet szerzett az Aramis Kupán Iosif Paul

A Szatmárnémeti Sportklub tőrvívója, Iosif Paul remek eredményt jegyzett a Bukarestben rendezett rangos nemzetközi tornán, az Aramis Kupa 13. kiírásán.