A Kárpát-medence 54 iskolájának tanulói jelentkezhettek a pályázatra, amit Csatári Leila nyert meg.
Az elmúlt héten Csáthy György, a Johannita Rend Magyar Tagozatának képviselője a Láncos-templomban adta át Csatári Leila XI. C osztályos tanulónak — a Szatmárnémeti Református Gimnázium diákjának — a nyertesnek járó díjat „A hűség és megbízhatóság, mint érték” című pályamunkájáért.
A Johannita Rend Magyar Tagozata még a tanév elején pályázatot hirdetett a Kárpát-medencében magyar tannyelvű középiskolák IX–XII. évfolyamában tanuló protestáns diákok számára. „A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Az ilyenek ellen nincs törvény.” (Gal 5, 22-23) — ez a bibliai igevers volt a mottója a pályázatnak.
Minden pályázónak az volt a feladata, hogy járja körbe a hűség fogalmát, teológiai értelmét, jelentését az Újszövetség alapján. A teológiai megalapozást követően pedig kifejthették e keresztyén érték, a „lélek gyümölcse” mai értelmét, etnikai vonatkozásait, amely egyben a minőségi élet (hűség az egyházhoz, hazához, baráthoz, elvekhez, házastárshoz) mai megnyilvánulása.
Az első három legjobb pályamű készítői között összesen háromszázhatvanezer forint értékű jutalmat osztott ki a Johannita Rend Magyar Tagozata. Az első díj nyertese egy hordozható számítógépet kapott.
A Kárpát-medence ötvennégy iskolája közül az elmúlt tíz évben immáron második alkalommal került ki győztesnek a Szatmárnémeti Református Gimnázium egyik diákja: pár éve Higyed Emília nyerte a pályázatot, idén pedig Székely Tünde vallástanárnő tanítványa, Csatári Leila volt a győztes. Csáthy György, a Johannita Rend Magyar Tagozatának képviselője elmondta, hogy azért találták Leila dolgozatát a legjobbnak, mert a megadott témában való jártassága mellett kreativitását, egyediségét és gyakorlatiasságát is megmutatta. A pályamunka nemcsak könyv-, hanem életszagú is volt.