Szatmár megyei siker a mátészalkai focitornán

2013.01.07 - 16:29

Az Erdélyi Öregfiúk csapata nyerte meg a mátészalkai pénzdíjas, kétnapos teremlabdarúgó tornát.

Először nyerte meg a Szatmár megyeiekből verbuvált Erdélyi Öregfiúk csapata a Mátészalkán rendezett V. Szal-Tó Kupa öregfiúk teremlabdarúgó pénzdíjas tornát. Az elmúlt hétvégén rendezett kétnapos megmérettetésen a szatmári legények szoros összecsapáson, 2–1-re győzték le a döntőben az FC Joro Miskolc együttest, és hozhatták haza a győztesnek járó serleget (és a vele járó 80 ezer forint pénzjutalmat).

Az Erdélyi Öregfiúk csapata egyébként eddig az összes kiíráson részt vett. Korábban bronzérmet is szereztek, tavaly a döntőt bukták el, de idén megállíthatatlanok voltak. Ráadásul a 2013-as kiíráson a kilenc találatig jutó Sorin Marian a gólkirályi címet is hazahozhatta.

Az idei megmérettetésen összesen huszonnégy csapat mérkőzött meg, a játékoskereteket pedig 35 évnél idősebbek alkották. A résztvevő csapatokat hat csoportba sorolták a szervezők. A szatmári legénység az A jelzésű kvartettet nyerte meg.