Szászmedgyesen nyert a Reki

2017.03.31 - 17:25

A pénteki győzelmével egy pozíciót javított, és a 14. helyen áll a Liga 3 5-ös csoportjában a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata.

Nagyon fontos győzelmet jegyzett pénteken idegenben a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata, amely Szászmedgyesen, az élvonalbeli Gaz Metan szatellitcsapata ellen nyert és gyűjtött pontokat. Ez Ritli Zoltán edző első győzelme a Reki kispadján, ugyanakkor a negyedik pont, amit a zöld-fehérek tavasszal szereztek. És ezzel máris kimozdultak a holtpontról, a táblázatban pedig helyet cseréltek az utolsó előtti Besztercei FC-vel. Igaz, ez utóbbiak csak szombaton játsszák le bajnoki mérkőzésüket, de hatalmas meglepetés lenne, ha pontot szereznének az éllovas nagyszebeniek otthonában.

A Reki egyébként kissé megilletődve kezdte a pénteki mérkőzést, a 29. percben pedig Oșan is benézte a hazaiak egy beívelt labdáját, így vezetést szerzett a Gaz Metan II (1–0). Ez felébresztette Rilti legénységét és az első félidő hajrájában a Nagykárolyi Victoriától szerződtetett Reszler kétszer is villant, így daróci előnnyel végződött az első félidő (1–2). Fordulás után a másik újonc, Marius Pop (Macho) is időben ért be egy keresztlabdához és már kettővel vezetett a Reki (1–3). A házigazdák tíz perccel később még szépítettek, de egyenlíteni már nem sikerült. Ez köszönhető Oșannak is akinek pontokat érő védései voltak a meccs utolsó húsz percében.

„Csak dicséret illeti a fiúkat. Végre beért a munkánk, hiszen a fiúk taktikailag is remekül álltak a pályán. Egy erős csapatot vertünk, hiszen 19 éves válogatottak is vannak a Gaz Metan II keretében, ráadásul Gavrat, Olarut és Lupu az első ligás együttestől hívták. Nagyon örülök a fiúknak és Reszlernek is, hogy beigazolódott a belé vetett reményem” — mondta Ritli, aki elismerte, ennek a győzelemnek akkor lesz nagy értéke, ha szerdán hazai pályán verik majd a Marosvásárhelyi ASA II-t, jövő szombaton pedig idehaza győzik le a beszterceieket.

Liga 3, 5-ös csoport, 20. forduló

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Pusztadaróci Recolta 2–3 (Gavra 29. perc, Iorga 65. perc, illetve Reszler 40. perc, 45+1., M. Pop 55.)

Recolta: Oșan – Vincze L., Micaș, Ritli R., Ionescu, Ștef, Șimon, Reszler (Toma, 71. perc), Mureșan (Goț 90+1.), M. Pop (D. Pop, 85.), Vincze D. (Mester 90+2.). Vezetőedző: Ritli Zoltán.