Szamosdob – Sárközújlak finálé a negyedosztályos ifiknél

2014.05.30 - 16:43

A Nagymajtényi Gloria már biztos ott lesz a labdarúgó Román Kupa megyei selejtezőinek legjobb négy csapata között, miután a negyeddöntőben – a papírforma szerint – búcsúztatta az egyetlen még állva maradt ötödosztályos együttest, az Újmárnai Platanult.

Ugyanakkor bejutott a negyeddöntőbe a Szatmárnémeti Olimpia FC szatellitcsapata is, mivel az elhalasztott nyolcaddöntős meccsen 3–0-ra győzte le a Pusztadaróci Recoltát. A legjobb nyolc között a Batizi Sportul lesz az ellenfele vasárnap. A negyeddöntő másik két mérkőzését szombaton rendezik Avasújvárosban, a slágermérkőzés a hazaiak, illetve az Apai Victoria összecsapása lesz. A két együttes két héttel ezelőtt bajnokin is megmérkőzött egymással a Talna pályáján, akkor a Victoria győzött, azzal eldöntött a negyedosztályos csoportelsőséget. Szombaton 11 órától az újvárosiak kupa–címvédőként játszanak, és bizonyára vissza akarnak majd vágni a bajnoki vereségért.

Ugyanakkor megrendezték a Liga 4 ifjúsági korosztályos bajnokság rájátszásának két elődöntőjét is. A vendéglátó Kaplonyi Fortuna bár favoritként várta a „Final Four”-t, mégis kikapott a Sárközújlaki SE együttestől. A másik elődöntőben is az A–csoportból érkező csapat, a Szamosdobi Voinţa győzött.

Az elődöntők győztesei jövő hét szombaton mérkőznek meg a szatmárnémeti Olimpia Stadionban, míg a bronzmérkőzést vasárnap játsszák Kaplonyban. „Előzőleg vasárnap rendezték volna a mindkét helyosztó mérkőzést, de az elődöntők után úgy döntöttünk, hogy csak a bronzmeccs maradjon erre a napra. Így kevesebbet kell majd költsenek a döntősök, ugyanis nem kell majd visszautazzanak Kaplonyba. Jövő szombaton pedig a felnőttek fináléja előtt rendezzük az ifimeccset, így ünnepélyesebb lesz az esemény is” – magyarázta lapunak Szilágyi István, a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület elnöke.

Labdarúgó Román Kupa, megye selejtező

Nyolcaddöntő

Pusztadaróci Recolta – Szatmárnémeti Olimpia II 0–3 (továbbjutott: az Olimpia II).