Belföld

Szakszervezet: 415 alkalmazottjától válik meg a Romsilva, bár tavaly a vártnál nagyobb profitja volt

2022.01.17 - 17:24

Közleményük szerint a tömeges elbocsátás "teljesen törvénytelen, erkölcstelen és indokolatlan", tekintve, hogy a Romsilva a jelenlegi személyzeti struktúrával is a vártnál nagyobb profittal zárta a 2021-es évet, és valamennyi műszaki-gazdasági mutatót teljesített.

A szakszervezeti szövetség szerint a 415 alkalmazott a hétfői nap folyamán kapja meg az elbocsátási papírt. Közülük 223-an munkások, 192-en az adminisztratív személyzet tagjai.

Az érdekvédelem emlékeztet, még tavaly novemberben megtámadták a bukaresti törvényszéken a Romsilva igazgatótanácsának vonatkozó határozatát, amelyik jelenleg két per tárgyát képezi. Ezzel párhuzamosan több ízben is tiltakoztak a környezetvédelmi minisztériumnál az elbocsátási eljárás leállítását követelve, támogatást kértek ehhez a munkaügyi tárcától is, decemberben pedig Nicolae Ciucă miniszterelnököt is tájékoztatták a Romsilva helyzetéről, és kérték, lépjen közbe a 415 alkalmazott menesztésének megfékezéséért. "Úgy tűnik azonban, hogy senkit nem érdekel annak a 415 embernek a sorsa, akik munkahely nélkül maradnak a tél kellős közepén" - fogalmazott közleményében a Silva Erdészeti Szakszervezeti Szövetség. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Fatolvajok ellen vetik be a mesterséges intelligenciát

A mesterséges intelligenciát hívja segítségül a környezetvédelmi minisztérium a SUMAL 2.0 faanyag-nyomkövető rendszerbe feltöltött szállítási engedélyek és a szállítmányról készült fotók ellenőrzéséhez.
Szatmárnémeti

Fakitermelés: nagyon nehéz munkakörülmények és fokozott balesetveszély

Az erdészeti és fakitermelési ágazatban végzett tevékenységek során a dolgozók gyakran szembesülnek kedvezőtlen és nehéz munkakörülményekkel, illetve halálos vagy nagyon súlyos következményekkel járó balesetek kockázati tényezőivel.
Vidék

Megtépázta az aszály a vadállományt is

A szatmári erdő és mezők állatai mellett sem vonult el az idei aszályos nyár észrevétlenül, beszűkültek az életterek, sok helyen itatással kellett besegítenie a vadgazdálkodásnak.