A Harag György Társulat által szervezett Költészetünk ünnepe rendezvényen két kerekasztal-beszélgetésre is sor került, mindkettőn a vers szerepéről és létjogosultságáról esett szó.
A vasárnap megrendezett Költészetünk ünnepe 2017 rendezvényen két kerekasztal-beszélgetésre került sor. „Kapcsolatunk a költészettel: beszélgetés személyes és szakmai szempontok alapján” — ez volt az első beszélgetés címe, melyen Bessenyei Gedő István dramaturg, Jánk Károly költő, Marosszéki Tamás és Kovács Éva színművészek, valamint Elek György publicista vett részt. Valamennyien elmondták, mikor és hogyan kerültek kapcsolatba a verssel, mi volt az, ami összekötötte őket a költészettel úgy, hogy azóta is verskedvelők, versolvasók, versírók és előadók. A továbbiakban arról beszélgettek, hogy milyen szerepe van ma a költészetnek, mennyire van jelen a vers a ma emberének az életében, illetve van-e a kortárs költészetnek identitásformáló szerepe. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a vers ma már egy szűk réteg olvasmánya, de éppen ez a réteg az, amelyik nagyobb szerepet kell hogy vállaljon a közösségformálásban, a jellemformálásban, az emberek — főként a fiatalok — érzelmi és értelmi világának a formálásában. Szó esett arról is, hogy a mai költők között kik azok, akiknek meghatározó szerepük van, és ők mennyire ismertek az olvasók körében.
A „Vers, versenyek, irodalmi keretek” címmel szervezett beszélgetésen részt vett Erdei Árva Erika, a Szatmárnémeti Református Gimnázium magyartanára és Csatári Leila, az iskola diákja, Heinrich Andrea, a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum magyartanára és Kabai Tünde, az iskola diákja, valamint Újvári Anna, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium diákja. A beszélgetés során szó esett arról, hogy az iskolai tanterv mennyire ad lehetőséget a magyar irodalom — ezen belül a magyar költészet — megismerésére; a diákok hogyan viszonyulnak a klasszikus és a kortárs irodalomhoz, melyik számukra a kedveltebb; könyvet olvasnak gyakrabban vagy interneten böngésznek; milyen verseket választanak, amikor részt vesznek szavalóversenyeken; melyek azok az irodalmi előadások és rendezvények, amelyeken szívesen részt vesznek; hogyan viszonyulnak ahhoz, ami kötelező, és mennyire tudják érvényesíteni azt, ami számukra fontos. A tanárok és a diákok meggyőzték a hallgatókat arról, hogy szükség van az irodalomra, a költészetre, és az iskola biztosítja a diákok számára az alapismeretek megszerzéséhez szükséges feltételeket.