Nagykároly

Szakmai egyeztetés Nagykárolyban

2019.12.15 - 19:25

A CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft., a Szatmár Vidékfejlesztéséért Egyesület, valamint a Szatmár Megyei Ifjúsági Tanács közös szervezésében került sor arra a szakmai egyeztetésre, melynek a Nagykárolyi Városi Színház volt a helyszíne péntek délután.

Az Agrárakadémia – gyümölcstermesztők, borászok szakmai fóruma legutóbbi alkalma során a résztvevők naprakész információkhoz juthattak a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. széles körű szolgáltatási portfóliójáról, a különböző pályázati és támogatási lehetőségekről, a gazdaságfejlesztési rogramokról, valamint az iparágat érintő aktualitásokról, trendekről.

Az esemény keretében lehetőség nyílt továbbá személyes üzleti tárgyalások, valamint cégre szabott konzultációk lefolytatására is.

Az Agrárakadémia első részében házigazdaként Kovács Jenő polgármester köszöntötte a jelenlévőket. Örömét fejezte ki annak okán, hogy Nagykárolyban tartották meg az eseményt, hangot adva azon meggyőződésének is, hogy ez a környék a megye legtermékenyebb, legjobb földterületének számít.

Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke arról beszélt, hogy reményei szerint az ilyen jellegű szakmai egyeztetések révén hamarosan kiépül az a márkajelzés, amely „szatmári brandként” vonul majd be a köztudatba. Ez a brand a színvonalas terméket jelenti majd szerte a világban, s azok is örömmel vásárolják majd külföldön is, akik a hazai ízek iránt vágyakoznak, mondta a megyei tanács elnöke.

Magyar Lóránd parlamenti képviselő is köszöntötte a jelenlévőket, és elmondta, hogy örömére szolgál, hogy végre elkészült az a partiumi gazdaságélénkítő stratégia, melytől jelentős eredményeket várnak a jövőben. Magyarország kormányának a támogatásával jövő év január-februárjában indulnak be a nagyobb volumenű projektek, míg jövő év őszén a kisebb projektek finanszírozása kezdődik majd el.

A felszólalásokat követően a szakmai előadók következtek: Csík László, a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. ügyvezetője a közös fejlesztésről beszélt exportfejlesztés határok nélkül témakörben. Siklódi István, a Holland Alma Kft. kereskedelmi menedzsere a Holland Alma Faiskola gyümölcsfáinak fajtabemutatójáról értekezett, majd egy másik szakértő, Molnár András, a Tó és Öntözés Kft. képviselője tartotta meg a Gyümölcsösök precíziós öntözése és tápoldatozása címet viselő előadását.

A konferencia második részében Teleki Lajos, a Hagyó Kft. exportmenedzsere beszélt az általa képviselt cég által alkalmazott innovatív megoldásokról a gyümölcsfeldolgozás, lepárlástechnológia és a borászat területén, majd Sallay Viktória az Umwelt Kft. részéről a Magyar gépgyártók rövid bemutatása és a Gazdaságfejlesztési Programban szerzett tapasztalatok tematikájú előadását hallhatták a jelenlévők. Az előadások záróakkordjaként Kiss Ádám, a Csavarker Kft. képviselője a borászati felszereléseket mutatta be a jelenlévőknek. A szakmai értekezés borkóstolóval és állófogadással ért véget.