A nagykárolyi spotterfotósok kétségtelenül legismertebb alakja Bikfalvi Zsolt. A repülőgépfotózás szerelmese az elmúlt napokban a budapesti repülőtéren, 19 másik társával abban a szerencsében részesült, hogy részt vehetett a Swiss Bombardier CS100-as repülőgépének Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren való köszöntésén, a repülőgép bemutatóján. Természetesen a fotózásra is sort kerítettek az esemény kapcsán.
„A Budapest Airport, a Swiss légitársaság és a Lufthansa csoport jóvoltából 20 fős spotter-, vagyis repülőgépfotós vehetett részt a Swiss új Bombardier CS100-as repülőgépének köszöntésén. Mivel az ilyen eseményekre történő jelentkezés során számos feltételnek meg kell felelni, fontos számomra, hogy részese lehettem a húszfős csapatnak, hiszen sikeresen megfeleltem az elvárásoknak, s így bekerültem ebbe a spottercsapatba. Az esemény sajtókonferenciája a Budapest Airport SkyCourt Konferencia Központban volt megtartva, ezt követően mindannyian részt vettünk az érkező repülőgép fogadásán a repülőtér leszállópályáján. Az elmaradhatatlan, vízsugárral való köszöntést követően a repülőgép külső és belső részének fotózása következett. A nagyon illusztris társaság sajtótájékoztatóján is részt vehettünk. Itt volt Urs Brönnimann, Svájc budapesti nagykövetségének ügyvivője, Iris Malich igazgató, a Swiss légitársaság németországi, ausztriai és kelet-közép-európai régionális vezetője, Emil Hubert, a kanadai Bombardier légitársasági marketingmenedzsere, Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója. A sajtókonferencia moderátora és az esemény főszervezője Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója volt” — mondta Bikfalvi Zsolt.
„A bemutatott kanadai gép, amelynek kifejlesztése több, mint egy évtizedig tartott, a brazil Embraerrel együtt komoly versenytársa lesz a 100–150 személyes repülőgépek kategóriájában az amerikai Boeing és az európai Airbus számára. Különösen, ha a gyakorlatban is beigazolódik az ígért 10%-os üzemanyag-megtakarítás a hasonló méretű Boeingekkel és Airbusokkal szemben. A CS100-as teljesen digitális vezérlésű repülőgép, a kabinban öt, hatalmas színes képernyőről vezérlik a pilóták a gép működését, a hagyományos szervókormánynak sincs nyoma a kabinban, helyette ún. sidestickkel (számítógépes joystickhez hasonló eszközzel) vezetik a gépet. Jelenleg 2 db. gép üzemel, mindkettő a Swiss légitársaság állományában. Az első kereskedelmi járatot alig 1 hónapja teljesítette a HB-JBA lajstromjelű gép, míg a HB-JBB, a képeken szereplő gép alig néhány napos” — mondta Bikfalvi.