Súlyos vádak a Primavera részéről

2018.09.16 - 12:15

Botrányba fulladt a Szatmárnémeti LPS és a Szatmárnémeti Primavera 16 évesen aluliak megyeközi bajnoki mérkőzésének a vége, amellyel kapcsolatban a magán focisuli vezetői azzal vádolják a Sportlíceumot, hogy gyűlöletre buzdítják játékosaikat, amikor egymás ellen játszanak.

A szombaton rendezett találkozón Bajor Denis góljával a vendégek szereztek vezetést a 15. percben, majd Alex Țolu egyenlített a 44. percben, Ionuț Sălăjeannak a 73. percben szerezett góljával pedig 2–1-re győzött a házigazda LPS. A lefújás után viszont a Primavera egyik képviselője meglökte a LPS kapusát, majd szülők is beszaladtak a pályára. A focisuli közleményében azt állítja, hogy két játékosa a Sürgősségi Kórház ellátását igényelte, mert a meccs közben büntetlenül szabálytalankodtak velük szemben. Simon Elek 3-3 sárga lapot osztott ki a mérkőzés idején a játékosoknak, egyszer sem volt szükség mentőt hívni a pályához, így kissé túlzott is lehet a Primavera vádja. Úgy tudjuk, a meccs végén történt eseményekről a bírók külön jelentést készítettek, így a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület fegyelmi bizottsága is tárgyalni fogja a történteket.

Az alábbiakban közöljük a focisuli Facebook-oldalán megjelent közleményt román nyelven, teljes egészében: