Stílszerű folytatás: Erling Haaland góljával újraindult a Bundesliga

2020.05.17 - 02:10

A BVB végig magabiztosan irányított a rangadón, és az újraindulás utáni első Bundesliga-gól Erling Haaland nevéhez fűződik: a norvég center Thorgan Hazard pontos centerezését lőtte a kapuba a 29. percben, megszerezve idénybeli 10. találatát a német élvonalban (1–0). Később betalált Hazard is, de azzal már hárommal vezettek a dortmundiak, ugyanis az első félidő végén Raphaël Guerreiro lőtt gólt. Utóbbi a 63. percben állította be a 4–0-s végeredményt.

Mint ismeretes, a világjárvány miatt minden meccset zárt kapuk mögött rendeznek. De ez nem jelentett akadályt a BVB játékosainak, hogy a hagyomány szerint a Südtribüne előtt állva – mint ha tömve lettek volna a szektorok – ünnepeljék a győzelmet… de azért a másfél méteres távolságtartásra ügyeltek egymás között.

A magyar válogatott kapusának, Gulácsi Péternek az együttese, az RB Leipzig nem bírt a Sallai Rolanddal felálló Freiburggal, míg Bruno Labbadia vezetőedző első meccsén a Hertha simán nyert a Hoffenheim vendégeként.

36 másodperc is elég volt a Frankfurt – Gladbach összecsapás számára, hogy megannyi érzelmet váltson ki, mind a játékosokból, mind a tévékészülékek elé kényszerült szurkolókból: ennyi időre volt szükséges ugyanis Alassane Pléanak, hogy meglője a Borussia ligatörténetének második legkorábban szerzett gólját (az első 2015-ből, Oscar Wendt nevéhez fűződik, neki 29 másodperc kellett a Borussia Dortmund védelmének mattolásához. Majd hat perccel később Marcus Thuram is megzörgette a hazai hálót (0–2).

A találkozó lényegi része ezzel eldőlt, míg a dobogóra hajtó Mönchengladbach máris pengeélesnek tűnt, addig az Eintracht Frankfurtnál erősen érezhető volt a két hónapos kényszerszünet.

A lipcseiek ikszét kihasználva a Gladbach feljött a Bundesliga táblázatának a 3. helyére, míg a frankfurtiak maradnak a 13. helyen. „Szerencséjükre” ugyanis a Wolfsburg a ráadás percekben szerzett góllal pontokat hozott az edzője nélkül felálló Augsburg (14. hely, 1 pont a hátránya a Frankfurt mögött) otthonából.

BUNDESLIGA, 23. FORDULÓ

Borussia Dortmund – Schalke 4–0

G.: Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.

RB Leipzig – Freiburg 1–1

G.: Y. Poulsen 77., illetve Gulde 34.

1899 Hoffenheim – Hertha BSC 0–3

G.: Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.

Fortuna Düsseldorf – Paderborn 0–0

Augsburg – Wolfsburg 1–2

G.: Jedvaj 54., illetve Steffen 43., Ginczek 90+1.

Eintracht Frankfurt – Borussia Mönchengladbach 1–3

G.: André Silva 81., ill. Pléa 1., M. Thuram 7., Benszebaini 72. – 11-esből

Vasárnap

1. FC Köln – Mainz (16.30 óra, Digi Sport, Telekom Sport, Look Tv, magyar Sport1)

Union Berlin – Bayern München (19 óra, Digi Sport, Telekom Sport, Look Tv, magyar Sport1)

Hétfő

Werder Bremen – Bayer Leverkusen (21.30 óra, Digi Sport, Telekom Sport, Look Tv, magyar Sport1)

Véget ért a Bundesliga-idény, a Hoffeinheim EL-főtáblás

Az európai labdarúgó topligák közül elsőként a német bajnokság ért véget a pályán.

Zsinórban a 8. Bayern-aranyérem

A Bayern München labdarúgócsapata szerezte meg a 2019–2020-as német bajnoki címet, köszönhetően a 32. fordulóban a Werder Bremen otthonában aratott 1–0-s győzelemnek.

Nem megy odahaza a Lepzignek? Marad a 2. helyen a BVB

Nem tudta kihasználni a Borussia Dortmund vereségét az RB Leipzig labdarúgócsapata a német élvonalbeli bajnokság 28. fordulójában, így változatlan a dobogósok állása a Bundesliga tavaszi újraindulása óta eltelt három fordulót követően.