Steaua–fölény a kadett korosztályos tőrvívó–tornán

2013.01.27 - 18:28

A bukaresti Mălina Călugăreanu nyerte meg a Szatmárnémeti Kupa kadett korosztályos női tőrvívó európai körversenyt, míg a csapatviadalokban Oroszország második számú együttese diadalmaskodott.

Idén már nem sikerült a magyarországi győzelem a Szatmárnémeti Kupa kadett korosztályos női tőrvívó európai körversenyen, hanem a torna első számú favoritja, a Bukaresti Steaua CSA sportolója, Mălina Călugăreanu vihette haza a trófeát.

Az előző két évben a magyarok állhattak a dobogó legfelső fokára, így nem véletlen, hogy elutazott a tornára az egykori Európa–bajnok és világbajnoki ezüstérmes tőrvívó, Mohamed Aida edzője, Solti Antal is. A nagy nevek között megemlíthetjük még Roxana Bârlădeanut (lánykori nevén, Scarlat). Az atlantai olimpián csapatezüstérmes, Európa–bajnok és világbajnoki ezüstérmes tőrvívó a szatmárnémeti Stahl Krisztina csapattársa volt, de az utóbbi években a föderáció alkalmazásában áll, szövetségi edzőként tevékenykedik.

Szombaton az egyéni viadalokat rendezték, ahol a Steaua két vívója, Călugăreanu és Maria Boldor küzdöttek a fináléban. A Szatmárnémeti SK vívói közül Varga Anett zárt a legjobb helyen, ő a 45. lett.

Vasárnap a csapatversenyen a Románia 1-es számú csapata volt az első számú favorit, aki már ráhangolódhatott a fináléra a negyeddöntős párharcon, Oroszország 4-es együttese ellen. A hajrában 30–28-ra győztek a románok, de a döntőben Petre Ducu szövetségi kapitány tanítványai kikaptak az oroszok második csapatától. Emellett hat szatmári lány is küzdött, őket Románia másik három csapatába osztották el.

Vasárnap rendezték a Szatmárnémeti Kupa férfi kadett tőrvívó nemzetközi versenyt is, ahol romániai, moldovai és magyarországi sportolók léptek pástra. Itt is a Steaua vívói domináltak, a SK sportolói közül Bodó Benjámin a 6., Iulian Aldea a 7. lett.

Szatmárnémeti Kupa

Női kadett európai körverseny, egyéni

1. Mălina Călugăreanu (Steaua)

2. Maria Boldor (Steaua)

3. Balogh Orsolya (Honvéd Budapest) és Daria Ovecskina (Oroszország).

A szatmáriak eredményei: 45. Varga Anett,... 62. Hajdú Adrienn, … 65. Lázin Alexandra,... 77. Rebeca Aldea,... 85. Pótor Andrea,... 88. Erdei Réka.

Női kadett európai körverseny, csapat

1. Oroszország 2

2. Románia 1 (Călugăreanu, M. Boldor, Corina Damaschin, Alina Constantin)

3. Oroszország 1.

A szatmári érdekeltségű csapatok: 9. Románia 2 (VARGA, ERDEI, Iana Balanov, Laura Virga), 12. Románia 3 (HAJDÚ, LÁZIN, Ioana Mistric, Ana Boldor),... 18. Románia 5 (ALDEA, PÓTOR, Raluca Văcăraşu).

Fiúk nemzetközi versenye

1. Prundeanu Alexandru (Steaua)

2. Georgescu Alexandru (Steaua)

3. Iurie Graur (Moldovai Köztársaság) és Vlad Porosniuc (Steaua).

A szatmáriak eredményei: 6. Bodó Benjámin, 7. Iulian Aldea,... 12. Sebastian Flucuş,... 16. Pop Edwin,... 18. Bartok Alpár.

KATTINTSON IDE, ÉS NÉZZE MEG A VERSENYEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!