Stanciu góljával juthat tovább az Anderlecht

2017.03.10 - 07:22

A labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjének első mérkőzéseit rendezték meg csütörtökön este.

Az Olympique Lyon rendkívül fordulatos meccsen verte meg 4–2-re az AS Romát, a belga házi rangadón a Genk ötöt vágott a Gent otthonában. A német csapatok összecsapásán, a Schalke és a Borussia Mönchengladbach nem bírt egymással, ehhez hasonlóan az Olympiakosz és a Besiktas összecsapása is 1–1-es döntetlent hozott. Az FK Krasznodar 2–1-re kikapott a Celta Vigo vendégeként.

Ikszelt a Manchester United is az FK Rosztov otthonában, míg a dán FC Köbenhavn hazai pályán megtréfálta a holland Ajaxot, a belga Anderlecht pedig Nicușor Stanciu (képünkön) góljával idegenben győzte le a ciprusi APOEL-t.

Európa Liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Celta Vigo – FK Krasznodar 2–1 (Wass 50. perc, Beauvue 90., illetve Claesson 56.)

Schalke 04 – Borussia Mönchengladbach 1–1 (Burgstaller 25. perc, illetve J. Hofmann 15.)

Olympique Lyon – AS Roma 4–2 (Diakhaby 8. perc, Tolisso 47., Fekir 74., Lacazette 90+2., illetve Szalah 20., Fazio 33.)

Olympiakosz Pireusz – Besiktas 1–1 (Cambiasso 36. perc, illetve V. Aboubakar 53.)

Gent – Genk 2–5 (Kalu 27. perc, K. Coulibaly 61., illetve Malinovsky 21., Colley 33., Samata 41., 72., Uronen 45+2.)

FK Rosztov – Manchester United 1–1 (Buharov 53. perc, illetve Mhitarjan 35.)

FC Köbenhavn – Ajax 2–1 (Falk 1. perc, Cornelius 60., illetve Dolberg 32.)

APOEL – Anderlecht 0–1 (Stanciu 29.)