Spanyol-est a Bajnokok Ligája szerdai mérkőzésein

2022.04.07 - 10:33

Hatodik alkalommal állt szemtől szembe a Chelsea és a Real Madrid labdarúgócsapata az európai kupasorozatban, az angolok pedig azzal a lelki fölénnyel álltak ki a labdarúgó Bajnokok Ligája szerda esti negyeddöntős mérkőzésén, hogy eddig soha nem tudta őket verni a királyi gárda.
Talán éppen ez a tény tüzelte fel a Carlo Ancelotti edző együttesét, hogy végre megtörje a jeget, hiszen sokkal veszélyesebben kezdte a találkozót a Stamford Bridge-en, mint házigazda riválisa. Ennek először a 21. percben lett meg az eredménye, a kényszerítő után a Vinícius Júnior ívelt középre a tizenhatos bal oldaláról, Karim Benzema pedig futtából, remek fejessel vette be 13 méterről Édouard Mendy kapuját (0–1). Három perccel később Luka Modric emelt középre Benzemának, a francia egészen parádés fejessel a bal alsóba juttatta a labdát (0–2). Az első félidő végén szépített a Chelsea: Reece James egy csel után Jorginhóhoz passzolt, az olasz ívelésére Kai Havertz érkezett lendületből, és hat méterről a bal sarokba fejelt (1–2).
A második félidő mintha 3–1-ről kezdődött volna: az első percben egy felszabadító rúgás után a kapujából kijövő Mendy óriásit hibázott, röviden passzolt a társhoz, Benzema lecsapott a labdára, és az üres kapuba lőve szerzett mesterhármast (1–3). A támadó így már 11 gólnál jár a BL 2021–2022-es kiírásában, és ő lett az első francia futballista, aki egy idényen belül tíz gól felett termel a legnívósabb európai kupasorozatban (a BEK-ben Just Fontaine jutott tízig az 1958–1959-es kiírásban), illetve az első labdarúgó, aki az európai kupaporondon mesterhármassal keseríti a Chelsea-t.
Újabb gól nem született, a Real Madrid tehát megtörte a jeget, és ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozta a címvédőt, amelynek a jövő kedd esti visszavágón hárommal kell nyernie ahhoz, hogy kiejtse a spanyolokat.
A nap másik mérkőzésén a Villarreal bravúros győzelmet jegyzett odahaza az esélyesebbnek vélt Bayern München ellen.
A spanyol alakulat már a Juventus ellen is bizonyította, nem szabad lebecsülni, összesítésben 4–1-gyel jutott a negyeddöntőbe. És ezúttal sem ő számított az esélyesebbnek, hiszen a mezőny egyik legerősebb csapatát kapta ellenfeléül.
A pályán viszont nem látszott a nagy különbség a két csapat között, sőt a Sárga Tengeralattjáró már a 8. percben kapitulált: jobb oldali centerezést követően Dani Parejo lövésre szánta el magát, gyenge próbálkozása valószínűleg a kapu mellett kötött volna ki, mégis gólpasszt könyvelhetett el, mivel szerencséjére az ötös környékén sertepertélt Arnaut Danjuma, aki bepofozta a hálóba a labdát (1–0).
Ennél nagyobbat is sokkolhattak volna a spanyolok a félidő végén: talán maga Francis Coquelin sem hitte el, de beadásnak szánt labdája átrepült Manuel Neuer feje fölött. Úgy tűnt tehát, hogy kétgólos hátrányba kerültek a bajorok, de mégsem – a VAR-szobából jött az üzenet, lesállás előzte meg a szituációt, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.
A szünet után körülbelül öt percig az volt az ember érzése, hogy Julian Nagelsmann vezetőedző helyretette a fejeket az öltözőben, a Bayern mintha felébredt volna, támadásokat is vezetett, de kaput eltaláló lövésig nem jutott el.
Ugyanakkor a Villarreal nem akarta átadni a gyeplőt, a célja az volt, hogy bebiztosítsa a győzelmét, ettől pedig nem is állt olyan távol: az 53. percben Gerard Moreno „csak” a jobb oldali kapufát találta el.
Ezután gyakorlatilag szétszakadt a pálya, nagyobbnál nagyobb helyzetek maradtak ki itt is, ott is.
A nagy lehetőségek ellenére egyik csapat sem volt újra eredményes, a hazaiak csodaszámba menő sikert arattak, a németek pedig elszenvedték első vereségüket az elitsorozat jelenleg futó évadában. Ezzel megszakadt 22 meccses idegenbeli veretlenségi sorozatuk a BL-ben. A visszavágóra jövő hét kedden kerül sor Münchenben.

BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Chelsea FC – Real Madrid CF 1–3 (1–2)
Gólszerzők: Havertz 40., illetve Benzema 21., 24., 46.

Villarreal CF – FC Bayern München 1–0 (1–0)
Gólszerző: Danjuma 8.

P. A./NSO

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.