Külföld

Sok termék drágább lenne, ha nem születne megállapodás az EU és Nagy-Britannia tárgyalásain

2020.06.28 - 13:39

A szakértő emlékeztetett: június 23-án volt a negyedik évfordulója annak, hogy a britek népszavazáson döntöttek arról, el szeretnék hagyni az Európai Uniót.     Szabó Barnabás azt mondta: ha nem születik megállapodás az Európai Unió és Nagy-Britannia új kapcsolatrendszeréről szóló tárgyalásokon,  januártól a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) általános szabályai szerint folytatódna a kereskedelem az EU és a britek között. Ennek következtében - tette hozzá - nagyon sok termék ára nőne.
    Értékelése szerint a megállapodás hiánya inkább az Egyesült Királyságnak lenne hátrányos. A britek exportjának körülbelül ötven százaléka ugyanis az Európai Unióba irányul, fordítva azonban jóval kisebb ez az arány.

 

Ajánljuk még a témában:

Külföld

Lemondott a brit Brexit-ügyi államtitkár

Azonnali hatállyal lemondott Lord David Frost, a brit kormány Brexit-ügyi államtitkára. Frost a brit kormány "általános irányvonalával", mindenekelőtt az omikron koronavírus-változat terjedésének megfékezésére érvénybe léptetett - a kormányzó Konzervatív Párton belül általánosságban is rendkívüli ellenállással fogadott - korlátozásokkal indokolta távozását.
Külföld

Az EP megszavazta az EU és az Egyesült Királyság közötti megállapodást

Az Európai Parlament (EP) brüsszeli plenáris ülésén hozzájárult az Európai Unió és az Egyesült Királyság közötti jövőbeli kereskedelmi kapcsolatokat és együttműködést meghatározó megállapodáshoz, amely az EP-képviselők szerint csillapítja az EU-ból való brit kilépés (Brexit) negatív következményeit - közölte az uniós parlament szerdán.
Külföld

Brexit: vámmentesek maradtak a küldemények

Idén január elsejétől Nagy-Britannia nem tagja az Európai Uniónak, ennek ellenére a polgári küldemények vámmentesek mindkét irányba, és van vámmentesség internetről rendelt áru esetén is. Az online kereskedelem révén beérkező dolgokért kell áfát fizetni.