Sok hiba és vereség Craiován

2012.10.17 - 17:26

Kilenc gólos vereséget szenvedett az Universitatea Craiova otthonában a Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabdacsapata.

Nem tudta meglepni szerdán ellenfelét a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata az U Craiova otthonában játszott bajnoki mérkőzésen, az oltyánok ugyanis simán, 38–29 arányban győztek.

Nicolae Istrate edző legénysége az első tíz percben még tartotta magát, ekkor még csak három gól született (2–1). Viszont a következő húsz percben a craiovaiak sebességre kapcsoltak, a szatmári legények pedig rengeteget hibáztak. Ellentámadások maradtak ki, Mateş a félkör vonaláról, zavartalanul hibázott, Ciaca pedig körbelőtte az ellenfél kapuját. Ráadásul az eddig biztos kezű Oláh János hetest is kihagyott, így a házigazdák a szünetig tízre növelték előnyüket (22–12). A folytatásban sem változott sokat a helyzet, a 36. percben már tizennéggyel vezettek az oltyán „egyetemisták (28–14). Ekkor már lehetett tudni, hogy a VSK nem tud pontot szerezni Craiován, ezért Istrate Albut, majd az ifi Vargát küldte hetest dobni, de mindketten kihagyták a lehetőségeket. Így is sikerült kilencre faragni a hátrányt az utolsó sípszóig.

A szatmáriakra szombaton egy nagyon nehéz meccs vár, ugyanis a Nagybányai 5–ös Számú Általános Iskola tornatermében a Minaur jogutódja, a HCM ellen játszanak 11 órakor.

Férfi kézilabda A–osztály, B csoport, 5. forduló

U Craiova – Szatmárnémeti VSK 38–29 (22–12). VSK: Cioroiu 12 védés, Pogyină 6 – Oláh 10 (ebből 1 hétméteresből), Jurj 5, Albu 4, Mureşan 4, Pop 2, Ciaca 1, Mateş 1, Santeiu 1, Chira 1, Varga, Oşvat.