Egyik nagykárolyi olvasónk panaszolta el telefonon szerkesztőségünknek, hogy a nagykárolyi Caritas-rendelő előtt egy kóbor kutya megharapta a férjét, előtte pedig a gyermekét támadta meg.
Az eset szerda este történt, amint olvasónk telefonon beszámolt róla, a kutya először a gyermeküket támadta meg a nagykárolyi Caritas-rendelő előtt, a férje a kicsit próbálta megvédeni, s akkor harapta meg a kutya. Fénykép is készült a sérüléseiről, s mivel egy kóbor állatról van szó, a sebek kezelését is ennek megfelelően határozták meg az orvosok. A férjének három- vagy négynaponként Szatmárnémetibe kell járnia orvosi kezelésre, ami nemcsak fájdalommal jár, de időveszteség is, s a munkaképessége is csökken. Nagykároly tele van kóbor ebekkel — panaszkodott telefonálónk —, s ő hiába jelezte az esetet a rendőrségnek, ott azt felelték, hogy nem az ő hatáskörük, s a polgármesteri hivatalban is ugyanez volt a válasz. Panaszosunk szerint ennek a két intézménynek — a rendőrségnek és az önkormányzatnak — lenne a kötelessége intézkedni a kóbor kutyák okozta kellemetlenségek felszámolása érdekében. Jó volna minél előbb megoldani ezt a helyzetet — mondta telefonálónk —, mert nem szeretne gyermekével pszichológushoz járni, csak azért, mert a kóbor kutyák miatt fél kimenni az utcára.
Teljes a telítettség
A Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal jegyzője, Sróth Klára telefonos megkeresésünkre elmondta, hogy az önkormányzathoz bárki bemehet, ha valamilyen problémája van. Lehet, hogy a polgármester éppen nem tartózkodik a helyszínen, s vele ezért nem oszthatják meg gondjaikat a lakosok, de biztos megtalálják a megfelelő embert, aki foglalkozik az adott témával. Ami a kutyaharapással kapcsolatos esetet illeti, az a javaslata, hogy a sértett tegyen írásbeli panaszt. Amúgy fontos tudni, hogy a Puffy Állatvédő Egyesület már kialakított egy állatmenhelyt Nagykárolyban. Ennek telephelye betelt, itt már 400 kutya van. Az ide kerülő kutyákat befogás után beoltják, s ahogy a költségvetés engedi, ivartalanítják őket, s ha erőre kaptak, visszaengedik őket az utcára. Az önkormányzatnak nem kevés pénzébe kerül a kóbor kutyák számának a csökkentése. Korábban már volt egy kezdeményezése arra vonatkozólag, hogy a sintérek befogják a kóbor ebeket, de az állatvédők heves tiltakozása miatt a befogott állatokat el kellett engedni. Ráadásul a környező községekből is sokan a városba hordják a kutyákat, s ott sorsukra hagyják őket, így nem könnyű felszámolni a jelenséget — mondta el a jegyző.
Karikás Enikő