Simona Pop–Deac bronzérmes, Tătărannal küzdött a kisdöntőben

2013.10.16 - 17:00

Nem sikerült a címvédés a Román Kupa egyéni küzdelmében a Amalia Tătărannak, a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívója ezúttal negyedik lett a nevelőklubja színeiben vívott utolsó versenyén.

Szatmári bronzmérkőzést rendeztek kedd késő délután Bukarestben, a női felnőtt párbajtőrvívók Román Kupa küzdelmeiben: a Szatmárnémeti Sportklub sportolója, a címvédő Amalia Tătăran egykori klubtársát, a Bukaresti Steaua szatmárnémeti párbajtőrvívójával, Simona Pop–Deac-kal vívott, utóbbi 15–12 arányban győzött.

A keddi egyéni versenyt mindkét lány jól kezdte: Ama öt győzelemmel és egy vereséggel, Simi pedig öt győzelemmel nyitott a csoportkörben, így mindketten kedvező ágon folytatták a küzdelmeket a főtáblán. Csiszár Ferenc érdemes edző tanítványa a nagyváradi Alexandra Olteanu elleni 15–10-es sikerrel nyitott a 32-es táblán, majd a craiovai Alexandra Ionicát verte 15–7-re. A craiovai Ileana Cătălina elleni sikerrel jutott az elődöntőbe, ahol összetalálkozott az idei vb-bronzérmes és világelső Ana Maria Brânzával. A két párbajtőrvívó tavaly a döntőben mérkőzött Szatmárnémetiben, akkor Ama hatalmas meglepetésre legyőzte a Steaua klasszisát. Brânză ezúttal visszavágott, 15–9-re győzött.

Simona a craiovai Cristina Vasilét, majd a Bukaresti Stesial vívóját, Alexandra Predescut, végül a craiovai Cezara Constantint verte az első három főtáblás asszójában, viszont a döntőbe jutásért klubtársától, Maria Udreától kapott ki 15–13-ra. Így került össze a két szatmári lány a kisdöntőben, amelyet Simi nyert meg.

Jól szerepelt Veres Gréta is. A Steaua szatmári vívója a főtáblán két rutinos sportolót, Adela Danciut és Claudia Năboiut verte, majd a legjobb négy közé jutásért Udreától kapott ki, így a 8. helyen zárt a 40 fős mezőnyben. Utóbbi egyébként a döntőben 15–6-ra vesztett Brânzával szemben.

Szerdán a csapatversenyt rendezték, azonban a Sportklub ezen a versenyen már nem indult. Simivel és Grétával a keretben a Steaua simán nyerte a kupaküzdelmeket.

Amalia Tătărannak egyébként a keddi volt az utolsó versenye a Sportklub színeiben, a 19 éves vívó ugyanis a következő szezonban a Bukaresti Dinamo színeit fogja képviselni.