Simán vett kolozsvári akadály

2013.11.24 - 13:49

Még mindig jobb a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Kolozsvári Universitatea együttesénél, ezt bizonyították Éles Péter edző tanítványai szombat délután.

Bár a szezon előtti felkészülésen a kincses város csapata nyerni tudott, a szombati bajnokin bebizonyosodott, hogy az csak egy véletlen volt: 72–52-re győztek.

A Nemzeti Liga 9. fordulójának a mérkőzésén csak az első hét percben jelentett valós veszélyt a vendégcsapat, de 10–14-es U–vezetésnél Éles időt kért, amit egy 18–0-s, ötperces VSK–sorozat követett. 28–14-es állásnál a 12. perctől már egyértelmű volt, hogy onnan már nem lehet fordítani, ráadásul a szünetig sikerült húszig tornázni a különbséget (42–22).

Fordulás után is folytatódott a vendégek vesszőfutása, míg a szatmári lányok a 28. percig már harmincháromra növelték a fort (57–24). A harmadik negyedben Cutaşnak is beakadt egy tripla, majd Orosz vitte harminchatra az előnyt (62–26). Innen már lehetett pihentetni a csapatot a következő, Temesvári Danzio elleni bajnokira, így Éles pályára küldte Nagy Anitát és Valentina Bolbát is, utóbbi pontot is szerzett szabaddobásból.

Tarţa–Laza Enikő a hazatérése óta talán a legjobb meccsét játszotta a VSK színeiben: a szatmári irányító hibátlan volt a távoli (2-ből 2) és szabaddobásoknál (3-ból 3), 57 százalékos pontossággal dobott közelről (7-ből 4 találat), öt lepattanót gyűjtött be és hat gólpasszt adott, ezzel 24 pontos volt a hatékonysága. Tabytha Wampler 10 lepattanóval és 15 dobott pontjával újabb dupla–duplát teljesített, Orosz Andi pedig hibátlan volt a közeli dobásoknál (7-ből 7).

Túloldalt, a szatmárnémeti születésű Florin Covaciu edző csapata gyakorlatilag egy játékostól függött: a veterán Kajdacsi Judit a palánk alatt is remekelt, a pontok felét ő dobta. Mellette a szatmárnémeti születésű Flavia Ferenczi jelentett húzóerőt az „egyetemistáknak”, azonban a VSK-tól elszerződő szatmári Szmutku Renáta csapata (és egyben a meccs) leggyengébb játékosa volt –4-es hatékonysági mutatóval.

„Gyengén kezdtük a meccset, majd saját magunknak tettük könnyűvé a győzelmet. A 10-től 30. percig az eddigi legjobb védekezőjátékot nyújtották a lányok, ezzel semlegesítettük a kolozsváriak alapjátékosait. Örülök a mai (szombat – szerk. megj.) sikernek, amit a csapat elkötelezett szurkolójának, Ottónak dedikálunk születésnapja alkalmából” – nyilatkozta Éles.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 9. forduló

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári U 72–52 (21:14, 23:8, 18:6, 10:24).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Orosz (15, 2, 1), Voica (2, 2, 0), Bolba (1, 0, 0), Ivan (1, 4, 0), Nagy, Tarţa–Laza (17, 5, 6), Kortni (16, 6, 2), Wampler (15, 10, 2), Cutaş (5, 2, 1).